Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rata za polisę spłaci się sama z rachunku karty. Nowa oferta od Visy i firmy Bacca

Po aktywacji usługi rozłożona na raty składka ubezpieczenia komunikacyjnego będzie pobierać się automatycznie z rachunku dowolnej karty płatniczej Visa

Bacca to firma współpracująca z towarzystwami oraz pośrednikami ubezpieczeniowymi i oferująca klientom tych instytucji możliwość rozłożenia płatności za polisy, głównie komunikacyjne, na równe miesięczne raty. Taka usługa może być korzystna dla wszystkich zainteresowanych. – Ceny obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego wzrosły prawie o połowę w zaledwie kilka miesięcy ubiegłego roku. System ratalny firmy Bacca to pomocna dłoń dla rynku ubezpieczeniowego oraz klientów. Pozwala kupić dobre ubezpieczenie z szeroką ochroną oraz w wygodny sposób spłacać raty – uważa Cezary Świerszcz, prezes Bacca.

Przeczytajcie także: Rekordowa sieć akceptacji kart w Polsce

Więcej na temat usługi Bacca oraz jej systemu smart11 możecie przeczytać w tekście, który znajdziecie tutaj. W tym miejscu wspomnę tylko, że dotąd aby spłacać składki w ratach, klienci korzystali z polecenia zapłaty. Od teraz mają do wyboru także usługę określaną jako płatności cykliczne z rachunku karty bankowej.

Z komunikatu prasowego firmy Bacca wynika, że nawiązała ona współpracę z Visą i właśnie uruchomiła możliwość automatycznego pobierania rat składki ubezpieczeniowej z rachunku karty płatniczej. Aby skorzystać z takiej możliwości, wystarczy podczas zawierania umowy ubezpieczeniowej przez system Bacca zgłosić swoją kartę. Usługa jest darmowa i aktywowana w kilka chwil poprzez link otrzymany od Bacca.

Przeczytajcie także: Euronet też będzie sprzedawać polisy

Jak mówi Adrian Kurowski, dyrektor Visy w Polsce, współpraca z firmą Bacca to kolejny przykład użycia kart płatniczych w obszarach, w których nie były one dotąd popularne. – Wdrożone rozwiązanie jest oczekiwanym od dłuższego czasu sposobem realizacji płatności w branży ubezpieczeniowej. To kolejny krok w rozwoju płatności bezgotówkowych w tym sektorze – uważa przedstawiciel Visy.

Pewnie wiecie, że usługi typu polecenie zapłaty czy płatności cykliczne z rachunku karty nie cieszą się zbyt dużą popularnością wśród Polaków. Rodacy wolą sami decydować, kiedy i za co płacą, mają wówczas większą kontrolę nad swoimi finansami. Są jednak obszary, w których rozwiązanie takie może się sprawdzić. Gdy w ubiegłym roku rozmawiałem z przedstawicielami firmy Bacca, deklarowali, że właśnie ubezpieczenia są takim obszarem. Ich zdaniem klienci w zamian za możliwość rozłożenia składki na raty są w stanie zdecydować się na skorzystanie z płatności automatycznych.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies