Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ponad pół miliona terminali. Rekordowa sieć akceptacji kart w Polsce

Z najświeższych danych Narodowego Banku Polskiego wynika, że niemal wszystkie POS-y akceptują już płatności kartami zbliżeniowymi

Z opublikowanych przez bank centralny w miniony piątek statystyk na temat rynku płatniczego w Polsce można się dowiedzieć, że we wrześniu funkcjonowało w kraju 513,2 tys. terminali POS. To oczywiście rekord. Poprzedni, zanotowany w czerwcu, został pobity o ok. 16 tys. urządzeń. Dla porównania we wrześniu ub. roku w Polsce było 442,3 tys. POS-ów.

Przeczytajcie także: Tak dużo kart w Polsce jeszcze nie było

Szybko przybywa urządzeń przystosowanych do technologii zbliżeniowej. Na koniec poprzedniego kwartału było ich ponad 464 tys. Oznacza to, że już tylko ok. 10 proc. POS-ów funkcjonujących w Polsce nie jest przystosowana do NFC. Dla porównania w czerwcu terminali przygotowanych na zbliżeniowość było 447,5 tys. a we wrześniu przed rokiem – 371,3 tys. Niestety, z danych NBP wynika, że wciąż wiele terminali choć akceptuje transakcje zbliżeniowe, nie jest przygotowana na przyjmowanie płatności smartfonami. POS-ów, w których można zapłacić mobilnie było we wrześniu 395,6 tys.

Przeczytajcie także: Euronet też będzie sprzedawać polisy

Z opublikowanych przez NBP statystyk można się także dowiedzieć, że w okresie od lipca do września dokonaliście w terminalach płatniczych prawie 793 mln transakcji bezgotówkowych, na łączną kwotę 51,6 mld zł. To również historyczne rekordy. W II kw. bieżącego roku transakcji było 770,5 mln, a ich wartość wyniosła 49,6 mld. W III kw. roku ubiegłego płatności było 636,2 mln na kwotę 43,7 mld zł.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies