Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Powstanie kolejny portal zbiórkowy? International Crowdfunding Foundation zastrzegła znak dla swojego przedsięwzięcia

Na prowadzonej przez fundację stronie powstaje platforma umożliwiająca prowadzenie zbiórek internetowych

Wygląda na to, że kolejny podmiot spróbuje swoich sił na polskim rynku crowdfundingowym. W Biuletynie Urzędu Patentowego pojawiła się informacja o zastrzeżeniu znaku ICF, w którego opisie znajdują się m.in. takie usługi jak crowdfunding i organizacja zbiórek pieniężnych. Wniosek złożyła fundacja International Crowdfunding Foundation.

Przeczytajcie także: Crowdfunding w Polsce: wzrośnie limit zbiórki

Na prowadzonej przez tę fundację stronie powstaje portal zbiórkowy umożliwiający organizacjom oraz osobom prywatnym gromadzenie funduszy na cele charytatywne (m.in. na leczenie i opiekę nad potrzebującymi zwierzętami). "To właśnie tutaj w bezpieczny sposób zgromadzisz środki niezbędne do realizacji swoich celów: operacji pupila, wyremontowanie kojców, wyposażenie kociarni czy zakup żywołapek, które pomagają w zajmowaniu się kotami wolnobytującymi" – można przeczytać na stronie serwisu zbiórkowego.

Ale choć w opisie przedsięwzięcia skupiono się na kwestiach związanych z pomocą zwierzętom, to wydaje się, że portal będzie miał szersze spektrum działania. W sekcji pytań i odpowiedzi wskazano bowiem, że zbiórka może mieć charakter charytatywny, ale jako cel zbiórki można też wskazać własny projekt, prezent czy podróż marzeń. Kampanię można zaś przypisać do jednej z czterech głównych kategorii: Życie i zdrowie, Zwierzęta i przyroda, Potrzeby specjalistyczne, Projekty i inicjatywy lub sklasyfikować w dziale Inne.

Przeczytajcie także: Posłuchajcie Bezgotówkowego podcastu

Jak wynika z informacji umieszczonych na stronie, środki będa zbierane za pomocą płatności online lub przelewu tradycyjnego. Serwis jest obsługiwany przez Tpay. Osoba zakładająca zbiórkę musi utworzyć konto w portalu, które jest darmowe, natomiast fundacja pobierze prowizję od wpłat na zbiórkę, w wysokości 6 proc.

Nieco ponad miesiąc temu mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl o innej nowej inicjatywie z zakresu crowdfundingu: zbieram.pl. Młode podmioty mają natomiast dość silną konkurencję na rynku w postaci takich platform jak m.in. siepomaga.pl, pomagam.pl, wspieram.to czy zrzutka.pl.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies