Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pekao może kupić udziały w Tpay. Jest zgoda KNF

KNF zgodziła się także na przejęcie TMS Brokers przez grupę Oanda

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała komunikat w sprawie decyzji podjętych przez nią podczas dzisiejszego posiedzenia. Jedną z nich jest stwierdzenie braku podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec planowanego bezpośredniego nabycia akcji krajowej instytucji płatniczej – Krajowy Integrator Płatności przez bank Polska Kasa Opieki. Mowa o zapowiadanym przejęciu pakietu udziałów w Tpay przez Pekao, o czym w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać już w grudniu zeszłego roku.

Przeczytajcie także: Fair Place Finance w rejestrze MIP-ów

Tpay to jeden z najbardziej znanych na polskim rynku integratorów płatności internetowych. Zgodnie z zapowiedziami 38,33 proc. udziałów w spółce miało trafić do banku Pekao, pod warunkiem uzyskania zgody od KNF. A tej właśnie Komisja udzieliła.

Jak zapowiadały firmy przy ogłaszaniu współpracy, dzięki partnerstwu planują m.in. udostępnić różne narzędzia analityczne i produkty pomocne w rozwoju e-biznesów. Przedsiębiorcy mają otrzymać dostęp do bramki płatniczej online, a także wbudowany w serwis Pekao24 panel analityczny, zbierający dane dotyczące transakcji online i offline (płatności kartą). Ponadto Pekao zaoferuje w e-commerce stacjonarne terminale płatnicze, płatności odroczone i pożyczki gotówkowe. Natomiast dotychczasowi i nowi klienci Tpay mają otrzymać atrakcyjną ofertę usług bankowych.

Przeczytajcie także: KNF będzie nadzorować crowdfunding?

Podczas dzisiejszego posiedzenia Komisja wyraziła również dwie zgody dotyczące Domu Maklerskiego TMS Brokers, który ma zostać przejęty przez grupę Oanda. Jedna ze zgód dotyczyła TMS Brokers jako domu maklerskiego, a druga – jak krajowej instytucji płatniczej. O szczegółach nabycia TMS Brokers przez Oandę możecie przeczytać tutaj.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies