Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nacjonalizacja Tpay. Duży pakiet udziałów u jednego z liderów płatności online przejmuje państwowy Pekao

Pekao przejmie ponad 38 proc. udziałów w Tpay. Wartości transakcji nie ujawniono

Jeden z najbardziej znanych na polskim rynku integratorów płatności internetowych – firma Tpay, oraz bank Pekao poinformowały o nawiązaniu strategicznej współpracy. W jej ramach państwowy bank przejmie 38,33 proc. udziałów w spółce Tpay. Finalizacja transakcji uzależniona jest od zgody Komisji Nadzoru Finansowego (Tpay jest nadzorowaną przez KNF krajową instytucją płatniczą). Wartości transakcji nie ujawniono.

Przeczytajcie także: Zagłosujcie w plebiscycie Cashless Pay 2020

Dzięki nawiązaniu współpracy Tpay i Pekao planują w jednym miejscu udostępnić różne narzędzia analityczne i produkty pomocne w rozwoju e-biznesów. Dzięki partnerstwu przedsiębiorcy otrzymają dostęp do bramki płatniczej online, a także panel analityczny wbudowany w serwisie Pekao24, zbierający dane dotyczące transakcji online i offline (płatności kartą). Umożliwi to szybki wgląd w aktualne wyniki finansowe, bez konieczności samodzielnego monitorowania danych sprzedażowych z kilku źródeł. W efekcie, właściciele biznesów będą mogli poświęcić więcej czasu na rzeczywisty rozwój swoich przedsiębiorstw.

Ponadto działalność Pekao w obszarze e-commerce będzie obejmować możliwość oferowania stacjonarnych terminali płatniczych firmom tym zainteresowanym, płatności odroczonych i pożyczek gotówkowych dla klientów indywidualnych realizujących płatności online. Natomiast dotychczasowi i nowi klienci Tpay mają otrzymać atrakcyjną ofertę usług bankowych.

Przeczytajcie także: W najnowszym konkursie cashless.pl do wygrania iPhone

Przejęcie Tpay przez niedawno upaństwowiony bank to kolejna w ostatnim czasie transakcja na rynku usług płatniczych. Przypomnę, że pierwsze skrzypce zaczyna tu grać duńska grupa Nets, która najpierw przejęła spółki Dotpay i eCard a później poznańskiego operatora serwisu Przelewy24. W tym roku ogłosiła także przejęcie Polskich ePłatności, które wcześniej same przeprowadziły kilka akwizycji, w tym kupiły trójmiejskiego operatora płatności online – spółkę PayLane. Pekao będzie trzecim bankiem posiadającym własną bramkę do płatności online. Podobne rozwiązania od podstaw budują ING (bramka imoje) oraz mBank (bramka PayNow).

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies