Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Reaktywacja profilu JustDrive na Facebooku. Czy to oznacza, że aplikacja wróci na rynek?

Biuro prasowe operatora JustDrive na razie nie chce zdradzać informacji na temat najbliższej przyszłości aplikacji

Jeden z czytelników cashless.pl zwrócił uwagę, że kilka dni temu na profilu aplikacji JustDrive na Facebooku pojawił się pierwszy od około dwóch lat nowy post. To zdjęcie ze starych materiałów prasowych JustDrive, z którego można się dowiedzieć w jaki sposób aktywować i korzystać z aplikacji. Czytelnik przypuszcza, że reaktywacja profilu aplikacji w mediach społecznościowych może sugerować, że wkrótce to samo może stać się także z samą aplikacją.

Przeczytajcie także: JustDrive wchodzi na polski rynek

Z pytaniem o to zwróciłem się do operatora JustDrive – firmy ITMagination. Niestety, z otrzymanej odpowiedzi niewiele wynika. – Aplikacja ma potencjał, jak tylko będziemy mieli informacje na temat jej dalszych losów – damy znać. Just Drive miała doskonałe oceny od samego początku (4.8 w AppStore). Dla porównania rozwiązanie Orlen Pay ma dziś ponad dwukrotnie niższą ocenę użytkowników (2.3) – napisano w wiadomości e-mail z biura prasowego ITMagination.

Przypomnę, że JustDrive to aplikacja, która zadebiutowała 1 lutego 2018 r. Po jej aktywacji i powiązaniu z nią karty bankowej pozwalała na płatności za paliwo na stacjach Orlenu bez konieczności podchodzenia do kasy. Transakcję można było inicjować za pomocą zeskanowania kodu QR na dystrybutorze a należność była pobierana z rachunku podpiętej karty. Niestety, po kilku dniach działanie aplikacji zawieszono, a później program zniknął z marketów App Store i Google Play i nie ma go tam do dziś. Okazało się, że przyczyną zablokowania apki był konflikt między operatorem aplikacji i Orlenem.

Przeczytajcie także: Aplikacja JustDrive przestała działać

Co ciekawe później Polski Koncern Naftowy udostępnił klientom własną aplikację do płatności za paliwo pod nazwą Orlen Pay. Apka działa podobnie jak JustDrive i jest wciąż rozwijana. Niedawno zostały w niej udostępnione nowe funkcje, takie jak możliwość integracji z Apple Pay i Google Pay a także płatności Blikiem. Niestety, wielu użytkowników skarży się, że Orlen Pay często nie działa jak należy, zawiesza się, a czasem potrafi zablokować system komputerowy na całej stacji.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies