Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Już możecie pobrać aplikację JustDrive. Ułatwia tankowanie samochodu, ale na razie tylko na Orlenie

Operator apki ma ambicję sprzedawać w przyszłości za jej pomocą także ubezpieczenia a nawet wynajmować samochody

Dziś w marketach Google Play oraz App Store pojawiła się nowa aplikacja JustDrive dla kierowców. Rozwiązanie umożliwia tankowanie na stacjach benzynowych bez konieczności podchodzenia do kasy. Płatność następuje z rachunku podpiętej do apki karty bankowej. Cały proces sprowadza się do zatankowania auta oraz zeskanowania umieszczonego na dystrybutorze kodu QR i potwierdzenia transakcji na wyświetlaczu smartfona.

Przeczytajcie także: Millennium wprowadza mobilną autoryzację

Aktualnie operator JustDrive współpracuje z koncernem Orlen. Zatem tankowanie przy pomocy aplikacji jest możliwe wyłącznie na tych stacjach oraz w punktach oznaczonych marką Bliska w Polsce, Niemczech i Czechach. Łącznie to 2,5 tys. stacji, z czego w Polsce 1,7 tys. Operator aplikacji deklaruje, że prowadzi rozmowy z innymi koncernami paliwowymi i wkrótce zaoferuje możliwość tankowania w większej liczbie miejsc.

Trzeba też pamiętać, że aktualnie JustDrive kierowana jest wyłącznie do przedsiębiorców. Wynika to z przepisów podatkowych, które wymagają przekazania prywatnej osobie tankującej paliwo papierowego paragonu. Przedstawiciele operatora deklarują, że rozmawiają nad rozwiązaniem tego problemu z rządem. Przypomnę, że trwają prace nad elektronicznym paragonem, który umożliwiłby przekazanie dowodu zakupu np. mejlem. Warto też zaznaczyć, że konkurencja z firmy Unimot, która oferuje aplikację Tankuj24, deklaruje, że apka ta pozwala na tankowanie także klientom indywidualnym.

Przeczytajcie także: Tankuj24 ułatwia tankowanie

Wdrożeniu JustDrive towarzyszy promocja. Klienci korzystający z tego rozwiązania mogą liczyć na zniżkę w wysokości 5 groszy na każdym litrze paliwa. Apka pozwala na generowanie zbiorczej faktury dostępnej z poziomu smartfona. Za obsługę płatności w aplikacji odpowiadają firmy Dotpay oraz Straal. Natomiast plany rozwoje aplikacji dotyczą między innymi rozszerzenia funkcjonalności o możliwość zakupu ubezpieczeń, finansowania samochodów i ich wynajmowania, czy automatycznych płatności za przejazdy autostradami.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies