Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Będzie kolejna aplikacja do tankowania i płatności za paliwo. Niestety tylko dla przedsiębiorców

Aplikacja JustDrive ma zostać zaprezentowana na konferencji prasowej w przyszłym tygodniu

Przed chwilą otrzymałem zaproszenie na prezentację nowej aplikacji paliwowej JustDrive. Przedstawiciel jej operatora nie chciał zdradzić żadnych szczegółów na temat tego rozwiązania. Z zaproszenia wynika jedynie, że apka będzie umożliwiać zatankowanie i płatność za paliwo z poziomu smartfona bez konieczności odchodzenia od dystrybutora. Będzie przeznaczona wyłącznie dla przedsiębiorców i oferować będzie zniżki.

Przeczytajcie także: Uber będzie blokować pieniądze na kontach klientów

JustDrive nie jest pierwszą aplikacją paliwową na polskim rynku. W serwisie Cashless mogliście przeczytać o dwóch konkurencyjnych, czyli Polskim Portfelu oraz Tankuj24. Aplikacje paliwowe są też oferowane przez niektóre sieci stacji benzynowych. Na podstawie stosowanych w nich rozwiązań można wyobrazić sobie, jak proces zakupu paliwa mógłby przebiegać w JustDrive.

Użytkownik będzie np. skanować kod QR umieszczony na dystrybutorze na stacji współpracującej z operatorem aplikacji, tankować a następnie płacić za paliwo z rachunku podpiętej do aplikacji karty bankowej. Alternatywnie wykorzystana może być geolokalizacja czy też wskazanie w aplikacji adresu stacji i numeru dystrybutora. Faktura, np. zbiorcza za cały miesiąc, może być przesyłana mejlem.

Przeczytajcie także: Nowa aplikacja Euro Banku także na iOS

Charakterystyczne jest to, że operator JustDrive, podobnie jak dostawcy wymienionych przeze mnie rozwiązań konkurencyjnych, kieruje aplikację wyłącznie do przedsiębiorców. I nie dzieje się to przypadkiem. Problemem są przepisy podatkowe, w myśl których tankującemu klientowi indywidualnemu właściciel stacji benzynowej zobowiązany jest wystawić papierowy paragon.

Dopóki więc nie powstaną przepisy o elektronicznym paragonie, osoby nieprowadzące działalności gospodarczej albo kupujące paliwo do prywatnego auta, z aplikacji paliwowej raczej skorzystać nie będą mogły i kolejek na stacji nie unikną. Natomiast jeśli idzie o JustDrive, to zastanawiam się, czy operator apki dobrze przemyślał jej nazwę. W markecie Google Play znalazłem bowiem kilka aplikacji o podobnej lub identycznej nazwie, w większości gier. Może być małe zamieszanie. Chyba że JustDrive to tylko robocza nazwa, wymyślona na potrzeby zaproszenia na konferencję.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies