Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Uber zablokuje pieniądze na koncie, nawet jeśli odwołacie kurs. Nowe zasady w amerykańskiej aplikacji

Operator apki wprowadza do niej preautoryzację płatności kartami

Uber rozesłał do użytkowników aplikacji komunikat na temat zmiany zasad rozliczania płatności za kursy. Zmiany obowiązują od stycznia i dotyczą wszystkich klientów. Od teraz Uber korzystać będzie z tzw. preautoryzacji transakcji kartą bankową. A to oznacza, że środki na rachunku będzie blokować już w momencie zamawiania przejazdu.

Przeczytajcie także: Nowa apka Euro Banku także na urządzenia z iOS

Jak firma pisze w komunikacie do klientów, nowe zasady obowiązują we wszystkich polskich miastach, w których działa Uber. Blokada środków pojawi się na rachunku w chwili zamówienia przejazdu i będzie widoczna jako oczekująca. Natomiast pieniądze zostaną pobrane po zakończeniu kursu. Jeśli zaś odwołacie przejazd albo ostateczna kwota za usługę będzie różna od zablokowanej, początkowa preautoryzacja zostanie odwołana. Niestety na odblokowanie środków trzeba będzie poczekać nawet kilka dni.

Przeczytajcie także: Obowiązkowe przerwy dla kierowców Ubera

Preautoryzacja to nic nowego w branży płatniczej. Usługa jest stosowana od dawna na przykład przez wypożyczalnie samochodów czy hotele. Niemniej jej wprowadzenie przez Ubera oznacza zmianę na niekorzyść klientów, którzy będą musieli w niektórych sytuacjach czekać na odblokowanie środków a w spornych sytuacjach dreptać do banku, by je wyjaśniać. Wprowadzenie preautoryzacji może też mieć jeszcze jedną przykrą konsekwencję – brak możliwości zamówienia Ubera w trakcie przerw technicznych w bankach. Te często planowane są w weekendowe noce, gdy imprezowicze wracają właśnie z klubów.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies