Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Uber wprowadza obowiązkowe przerwy w pracy dla kierowców. Na razie nie w Polsce

W Wielkiej Brytanii po dziesięciu godzinach podróżowania z pasażerami, kierowcy Ubera będą musieli odpoczywać co najmniej przez sześć godzin

Uber zapowiedział, że współpracujący z nim brytyjscy kierowcy od przyszłego tygodnia będą musieli robić co najmniej sześciogodzinne przerwy w pracy. Będą obowiązkowe, a aplikacja przestanie proponować kierowcy dodatkowe kursy, gdy będzie on zalogowany dłużej niż dziesięć godzin – podał dzisiaj Reuters.

Przeczytajcie także: Uber może być objęty przepisami regulującymi taksówki

Amerykańska firma wprowadza nowe zasady pod naciskiem działających w Wielkiej Brytanii związków zawodowych krytykujących jego model biznesowy oraz obawiając się wprowadzanych w tym kraju zmian legislacyjnych. Sytuacja Ubera jest trudna, odkąd władze Londynu postanowiły odebrać mu pozwolenie na prowadzenie działalności w tym mieście.

Przeczytajcie także: mytaxi wchodzi w drogę Uberowi w Warszawie

Sam Uber zapewnia, że w grudniu 2017 r. tylko 8 proc. z 50 tys. współpracujących z nim kierowców pracowało dłużej niż 60 godzin tygodniowo. Średnio każdy korzystający z aplikacji Ubera przewoźnik pracował 30 godzin tygodniowo. Firma zapowiada także, że w najbliższym czasie wprowadzi inne istotne zmiany w sposobie działania aplikacji.

Jak wiecie, zasady funkcjonowania firm kojarzących kierowców z pasażerami mają zmienić się także w Polsce. Przygotowany przez resort infrastruktury projekt ustawy jest oceniany, jako korzystny dla przeciwnych Uberowi korporacji taksówkowych. Więcej o tym możecie przeczytać tutaj.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies