Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Karty płatnicze bardziej przyjazne dla środowiska? Już są i proponuje je firma SIBS

Nowe karty ulegają biodegradacji dzięki specjalnej soli dodanej do materiału, z którego są wykonane

Ogromna liczba słomek, torebek i butelek PET – to tony plastiku, który zanieczyszcza środowisko. W portfelach są też, globalnie licząc, miliardy sztuk plastikowych kart płatniczych, które w pewnym momencie tracą ważność i trafiają na śmietnik. Proekologiczne rozwiązanie znalazła wywodząca się z Portugalii firma SIBS oferująca biodegradowalne karty, które można wykorzystać m.in. do płacenia.

Przeczytajcie także: Oto aplikacja finansowa, która mierzy Wasz ślad węglowy

SIBS działa w obszarze przetwarzania płatności i technologicznych usługach finansowych, zajmuje się także produkcją i personalizacją kart. Jak opisuje firma, biodegradowalność karty osiągnięto dzięki soli dodanej do materiału, z którego wykonana jest karta. Składnik ten w odpowiednich okolicznościach pomaga rozłożyć plastik. Firma sprawdziła to odpowiednimi testami określającymi beztlenową biodegradację materiałów z tworzyw sztucznych.

Przeczytajcie także: W Szwecji ruszył pierwszy ekofintech

Karty produkowane przez SIBS mogą służyć nie tylko jako karty bankowe, ale również jako abonamentowe, identyfikatory w firmach, klucze do pokojów hotelowych czy wejściówki do obiektów sportowych. Portugalska firma podkreśla, że poważnie podchodzi do kwestii ochrony środowiska, dlatego od dłuższego czasu szukała metod produkcji bardziej ekologicznych kart. Jaka jest cena tego produktu w porównaniu z tradycyjnym "plastikiem", tego spółka na razie nie podała.

Firma SIBS rocznie produkuje 32 mln kart. Działa też w Polsce – jest większościowym udziałowcem spółki PayTel, będącej operatorem terminali płatniczych.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies