Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Branża finansowa dla klimatu. Oto aplikacja finansowa, która mierzy Wasz ślad węglowy w atmosferze

Apkę i powiązaną z nią ekologiczną kartę płatniczą wprowadza na rynek wraz z Mastercardem szwedzki fintech Doconomy

Naukowcy nie mają wątpliwości, że jeśli ludzkość chce uniknąć katastrofy klimatycznej, musi w ciągu kilkunastu najbliższych lat zredukować emisję dwutlenku węgla o połowę. Aby to zrobić, potrzebne są oczywiście odpowiednie decyzje polityków. Ale wpływ na wielkość emisji ma każdy człowiek poprzez dokonywanie odpowiednich wyborów konsumenckich. Swój ślad węglowy można redukować jedząc mniej mięsa, gasząc niepotrzebnie palące się światło, częściej jeżdżąc rowerem niż samochodem, korzystając z toreb wielorazowego użytku, itd. Wkrótce osoby dbające o swój wpływ na klimat dostaną do ręki nowe narzędzie.

Przeczytajcie także: Płatności bez PIN do 100 zł raczej nie w tym roku

Mowa a aplikacji Doconomy (DO), która pomaga liczyć ślad węglowy użytkownika poprzez analizę jego wydatków. Pozwala to zrozumieć, w jaki sposób codzienne wybory wpływają na ocieplenie klimatu. Aplikacja umożliwia także redukcję emisji dwutlenku węgla dzięki oferowaniu inwestycji w fundusze finansujące przedsięwzięcia kompensujące emisję CO2. Z aplikacją powiązana jest ekologiczna karta płatnicza Mastercard. Karta została wyprodukowana z materiałów pochodzących z recyklingu i jest biodegradowalna. Nie posiada także paska magnetycznego.

Przeczytajcie także: Jeśli nie wiecie co to jest SRC to pora to zmienić

DO to fintech rodem ze Szwecji. Dziś ogłoszono jego porozumienie z Mastercardem, którego celem ma być działanie na rzecz zapobiegania zmianom klimatu. Sama aplikacja DO ma być bezpłatna i ma zostać wprowadzona do marketów w kwietniu bieżącego roku. Oprócz m.in. zarządzania codziennymi finansami ma oferować swojego rodzaju program moneyback. Użytkownicy kupując określone produkty u wskazanych sprzedawców będą otrzymywać zwrot części wydatków, a tak zaoszczędzone pieniądze będą mogli inwestować w przedsięwzięcia kompensujące emisję gazów cieplarnianych.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies