Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PayTel z dużym partnerem bankowym. Jego terminale oferuje Millennium

Klienci Millennium mogą korzystać z urządzeń na promocyjnych warunkach komercyjnych lub w ramach programu Polski Bezgotówkowej

Bank Millennium poinformował o nawiązaniu współpracy z firmą PayTel. Oferuje swoim klientom biznesowym obsługiwane przez nią terminale płatnicze. Chętni mogą podpisać umowę w ramach programu realizowanego przez fundację Polska Bezgotówkowa (możliwość korzystania z urządzenia przez 12 miesięcy za darmo) lub na zasadach komercyjnych. W obu przypadkach obowiązuje promocja, dzięki której z terminala można korzystać przez trzy miesiące bezpłatnie. Dla beneficjentów programu Polski Bezgotówkowej oznacza to możliwość używania POS-a za darmo nawet przez 15 miesięcy.

Przeczytajcie także: Comp sprzedał spółkę PayTel

Millennium pisze w komunikacie prasowym, że jego klienci mogą wybrać spośród oferty terminali stacjonarnych i przenośnych, dających też możliwość integracji z wybranymi kasami fiskalnymi. To ostatnie zapewne dlatego, że w przeszłości PayTel był własnością firmy Comp, która specjalizuje się w produkcji i sprzedaży urządzeń fiskalnych. Terminale PayTel zawierają też lubianą przez akceptantów i znienawidzoną przez część użytkowników kart usługę DCC (możliwość przewalutowania transakcji, niestety zwykle po niekorzystnym dla posiadaczy kart kursie) oraz cashback (możliwość wypłaty gotówki przy okazji płatności kartą za zakupy).

Millennium proponuje klientom dwa warianty dostawy terminali – za pośrednictwem firmy kurierskiej lub przez serwisanta. W każdym przypadku klient jest szkolony przez PayTel z obsługi urządzenia – w formie elektronicznej lub przez serwisanta. Obecnie umowa jest podpisywana u klienta lub w oddziale Millennium. Docelowo każdy będzie mógł zamówić terminal samodzielnie poprzez stronę internetową banku, w serwisie bankowości internetowej oraz w placówce.

Przeczytajcie także: Millennium po II kw. miał ok. 50-60 tys. użytkowników Apple Pay

Jak wspomniałem, w przeszłości PayTel należał do producenta kas fiskalnych Comp. W czerwcu ubiegłego roku w spółkę zdecydowała się zainwestować portugalska grupa SIBS. Stąd nie dziwi kooperacja firmy z bankiem, którego właścicielem jest inna grupa z Portugalii. Natomiast partnerstwa agentów rozliczeniowych (operatorów terminali) z bankami przy sprzedaży terminali to już standard na polskim rynku. Na przykład Elavon współpracuje w tym obszarze m.in. z Credit Agricole czy BNP Paribas, First Data Polska np. z Bankiem Pocztowym a eService z PKO BP.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies