Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Comp sprzedał spółkę PayTel. Nowym właścicielem Portugalczycy z SIBS

Polska spółka pozbyła się większościowego pakietu akcji jednego z mniejszych operatorów terminali w kraju

Wczorajszy komunikat firmy Comp potwierdza informacje Cashless sprzed roku, z których wynikało, że PayTel został wystawiony na sprzedaż. Tekst na ten temat możecie znaleźć tutaj. Pogłoski o znalezieniu nabywcy na akcje spółki nasiliły się w ostatnich dniach, ale nie udało mi się ich potwierdzić. Aż do teraz, gdy Comp poinformował o sprzedaży 55-proc. pakietu akcji PayTel portugalskiej grupie SIBS.

Przeczytajcie także: PayTel wystawiony na sprzedaż

Comp zainkasuje z tego tytułu 34 mln zł. Pozostałe 45 proc. papierów ma być sprzedawana w trzech w kolejnych transzach po 15 proc. akcji. Cena za nie ma zostać ustalona na podstawie wyników PayTel osiąganych w kolejnych trzech latach. Comp zapewne liczy, że dzięki udziałowi PayTel w programie Polski Bezgotówkowej jego wartość będzie rosła. Strony przyjęły, że łączna cena za wszystkie akcje polskiej spółki nie przekroczy 200 mln zł.

Z komunikatu Comp wynika, że przez najbliższe 5 lat dotychczasowy i nowy właściciel PayTel będą współpracować w zakresie sprzedaży i integracji kas fiskalnych z terminalami płatniczymi, przy czym współpraca ta nie ma mieć charakteru wyłącznego.

Przeczytajcie także: Sojusz Przelewów24 i Walutomatu

PayTel to jeden z najmniejszych operatorów terminali płatniczych na polskim rynku. W połowie ubiegłego roku szacowałem, że w jego sieci może działać nieco ponad 10 tys. POS-ów. Dziś może to być więcej, bo PayTel jest uczestnikiem programu Polski Bezgotówkowej (instaluje bezpłatne terminale finansowane przez fundację). I z tego co wiem, jest na tym polu bardzo aktywny – ma kilkunastoprocentowy udział w puli urządzeń wprowadzonych na rynek w ramach programu. A tych jest już więcej niż 30 tys.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies