Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Niemal komplet operatorów terminali w programie Polski Bezgotówkowej. Akces zgłosiły właśnie IT Card i mBank

Wśród partnerów fundacji Polska Bezgotówkowa z najważniejszych graczy brakuje już właściwie tylko Pekao

mBank i IT Card poinformowały właśnie o podpisaniu porozumienia o współpracy i wspólnie dołączyły do programu fundacji "Polska Bezgotówkowa". W imieniu banku, od strony systemowej program obsługiwać będzie firma IT Card, która również będzie obsługiwać terminale płatnicze w ramach swojej marki Planet Pay.

Przeczytajcie także: Duża zmiana we wrocławskiej komunikacji

Program Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego jest inicjatywą Związku Banków Polskich, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, agentów rozliczeniowych oraz organizacji płatniczych Visa i Mastercard. Projekt wystartował 8 stycznia 2018 r. Inicjatywa skierowana jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy do tej pory nie przyjmowali za swoje towary i usługi płatności za pomocą kart płatniczych. Jeśli zdecydują się rozpocząć obsługę bezgotówkową, to w ramach programu otrzymają wsparcie polegające na pokryciu kosztów związanych z instalacją terminala płatniczego oraz kosztów obsługi płatności bezgotówkowych przez 12 miesięcy.

Przeczytajcie także: Idea Bank i Tax Care chcą wysłać wszystkie faktury do chmury

Jak informuje w komunikacie mBank, przystąpił on do programu "Polska bezgotówkowa" wraz z sieciami takimi jak: Card Terminal Expert, Grupa Lew, iPOS, Kar-Tel, Multipay, TopCard oraz Planet Pay. Aktualnie do programu dołączyło poza mBankiem i IT Card (Planet Pay) 11 instytucji: Alior, BPS, Polskie ePłatności, eCard, Elavon, eService, First Data Polcard, ING, PayTel, PKO BP i SIX Payment. Z moich informacji wynika, że wkrótce umowy powinny podpisać także Pekao i BZ WBK.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies