Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Mobilny bank N26 dostępny już dla wszystkich w USA. Firma zakończyła półtoramiesięczną fazę rozruchową

Na początku fintech udostępnił apkę tylko dla 100 tys. najbardziej nią zainteresowanych Amerykanów

Niemiecki mobilny bank N26 poinformował, że zakończył fazę beta wdrożenia jego aplikacji mobilnej w USA i tym samym jest ona już bez ograniczeń dostępna dla wszystkich amerykańskich konsumentów. Na początku lipca firma zainaugurowała działalność w Stanach Zjednoczonych, udostępniając apkę dla 100 tys. tamtejszych klientów, którzy zapisali się na listę oczekujących.

Przeczytajcie także: N26 wyprzedza Revoluta i wchodzi do USA

Teraz każdy Amerykanin może pobrać aplikację z App Store i Google Play, założyć konto N26 i otrzymać kartę debetową Visa, udostępnioną we współpracy z kalifornijskim Axos Bankiem. Firma kusi klientów w USA prostą procedurą uruchomienia konta w 5 minut oraz jego łatwą obsługą i kontrolą na smartfonie. Udostępnia też bezpłatne przelewy peer-to-peer, umożliwiające wysyłanie pieniędzy bezpośrednio do innych posiadaczy kont w N26.

Hasłem "Środa to nowy piątek" obiecuje też, że wypłata od pracodawcy może dotrzeć do klienta nawet o dwa dni szybciej niż za pośrednictwem "zwykłych" banków (przypomnę, że w USA zwyczajowo wypłaca się pensję co tydzień, właśnie w piątki). Daje także zniżki w subskrypcjach dla korzystających z platformy muzycznej Tidal, fitnesowej Aaptiv oraz serwisu z podcastami i słuchowiskami Luminary. Zapowiada też, że w ciągu najbliższych miesięcy udostępni na rynku amerykańskim metalowe karty premium i prawdopodobnie bezpłatne wypłaty z bankomatów.

Przeczytajcie także: Szwedzka Klarna najdroższym europejskim fintechem

N26 to wywodzący się z Niemiec mobilny bank. Instytucja działa w 24 krajach europejskich, także w Polsce. Umożliwia założenie rachunku bezpośrednio w aplikacji na smartfonie – tożsamość klienta potwierdza się za pomocą wideoweryfikacji. Fintech ma w Europie 3,5 mln użytkowników. Po wejściu na rynek USA szykuje się do uruchomienia usług w Brazylii.

N26 jest jednym z najdrożej wycenianych, startupowych europejskich fintechów (3,5 mld dolarów). Droższa jest tylko szwedzka Klarna (5,5 mld dolarów), a taką samą wartość (3,5 mld dolarów) ma brytyjski TransferWise. Revolut, który od dłuższego czasu szykuje się do wejścia na rynek USA, według ostatniej wyceny z wiosny ubiegłego roku, jest wart 1,7 mld dolarów.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies