Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
N26 wchodzi do USA. I wyprzedza Revoluta w walce o pieniądze amerykańskich klientów

Firma poinformowała, że na liście oczekujących na apkę ma zapisanych 100 tys. Amerykanów

Niemiecki mobilny bank N26 zainaugurował działalność w Stanach Zjednoczonych. Firma od dziś oferuje klientom w USA konto i kartę debetową Visa udostępnione we współpracy z amerykańskim Axos Bankiem. Firma na swojej stronie internetowej zapowiada, że stu tysiącom Amerykanów oczekującym w kolejce po aplikację N26, będzie ona udostępniana stopniowo. Dodaje też, że "pełne publiczne uruchomienie usługi nastąpi jeszcze tego lata".

Przeczytajcie także: N26 ma usprawnić procedury przeciw praniu pieniędzy

N26 zachęca amerykańskich klientów szybkim procesem założenia konta za pomocą smartfonu i usługami bankowymi realizowanymi całkowicie z poziomu urządzenia mobilnego. Firma przekonuje klientów w USA, że oferowana przez nią bankowość będzie tańsza i sprawniejsza niż ich tradycyjne banki. Na przykład hasłem "Środa to nowy piątek" obiecuje, że wypłata od pracodawcy może dotrzeć do klientów N26 nawet o dwa dni szybciej niż za pośrednictwem "zwykłych" banków (przypomnę, że w USA zwyczajowo wypłaca się pensję co tydzień, właśnie w piątki).

Fintechowy bank oferuje też Amerykanom nowe dla nich możliwości, takie jak szybka samodzielna blokada w aplikacji utraconej karty, brak opłat przy zakupach kartą w zagranicznych sklepach czy narzędzia do zarządzania finansami osobistymi. Zapowiada też, że w ciągu najbliższych miesięcy udostępni na rynku amerykańskim metalowe karty premium i bezpłatne wypłaty z bankomatów.

Przeczytajcie także: Revolut startuje w Australii

N26 to wywodzący się z Niemiec mobilny bank. Instytucja działa w 24 krajach europejskich, także w Polsce. Umożliwia założenie rachunku bezpośrednio w aplikacji na smartfonie – tożsamość klienta potwierdza się za pomocą wideoweryfikacji. Fintech ma w Europie 3,5 mln użytkowników i po wejściu na rynek USA szykuje się do uruchomienia usług w Brazylii.

Działalność w USA planuje też rozpocząć Revolut. Szefowie firmy informowali w ubiegłym roku, że będą się starać o przyznanie amerykańskiej licencji bankowej i możliwe, że ta procedura wydłużyła im zapowiadany od dłuższego czasu debiut na tamtejszym rynku.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies