Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
N26 umożliwia wpłaty i wypłaty gotówki w sklepach za pomocą aplikacji. Po Niemczech i Austrii teraz także we Włoszech

W ramach gotówkowych operacji klienci N26 mogą wpłacić na swoje konto do 100 euro miesięcznie bez opłat.

Mobilny bank N26 poinformował, że wychodzi poza rynek niemieckojęzyczny z usługą o nazwie CASH26. Umożliwia ona wypłatę lub wpłatę gotówki we współpracujących z tą instytucją placówkach handlowych. Dotychczas można to było robić w ponad 11 tys. sklepach w Niemczech i ponad 2 tys. w Austrii. Teraz rusza we Włoszech w 120 supermarketach grupy Pam (sklepy "Pam" i "Panorama").

Przeczytajcie także: N26 planuje debiut w USA

W ramach gotówkowych operacji klienci N26 mogą wpłacić na swoje konto do 100 euro miesięcznie bez opłat. Każda wyższa kwota zostanie obciążona prowizją w wysokości 1,5 proc. Natomiast wypłaty są darmowe, ale ograniczone - jednorazowo można wypłacić do 200 euro i do 900 euro w ciągu 24 godzin. Jak to działa? Wystarczy wybrać w aplikacji N26 usługę CASH26, zaznaczyć czy chce się wpłacić depozyt czy pobrać gotówkę i wpisać odpowiednią kwotę. Na ekranie smartfona pojawi się kod kreskowy, który zostanie zeskanowany w sklepowej kasie.

N26 to wywodzący się z Niemiec mobilny bank. Instytucja działa w krajach Unii Europejskiej, od niedawna także w Polsce. Umożliwia założenie rachunku bezpośrednio w aplikacji na smartfonie – tożsamość klienta potwierdza się za pomocą wideoweryfikacji. Fintech ma 2,5 mln użytkowników w 24 krajach europejskich (dane na koniec lutego 2019 r.) i planuje wejść w tym roku na rynek USA.

Przeczytajcie także: Zbliżeniowy cashback nie tylko w Pekao

Przypomnę, że na polskim rynku są już obecne podobne usługi. Kilka instytucji oferuje cashback przy pomocy Blika. Oferta tego rodzaju dostępna jest w sklepach Żabka i Freshmarket, gdzie terminale obsługuje spółka First Data Polska. Możliwość korzystania z cashbacku za pomocą nośników zbliżeniowych w swoich terminalach wprowadził bank Pekao oraz firma IT Card. Natomiast wkrótce również w sklepach Żabka uruchomiona ma zostać usługa cash to card, która ma pozwalać na wpłatę gotówki na rachunek bankowy przy pomocy terminali płatniczych. Więcej na ten temat tutaj.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies