Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zbliżeniowy cashback nie tylko w Pekao. Rozwiązanie jest już dostępne w terminalach Planet Pay

Bez wkładania karty do terminala gotówkę można wypłacać z ponad 8 tys. urządzeń obsługiwanych przez IT Card

W ubiegłym tygodniu w serwisie Cashless mogliście przeczytać tekst na temat nowości szykowanej przez Pekao. Bank pochwalił się, że właśnie uruchamia zbliżeniową usługę cashback. Oznacza to, że przy okazji płatności kartą za zakupy w wybranych sklepach wyposażonych w terminale POS obsługiwane przez Pekao można wypłacić gotówkę bez wkładania karty do terminala. To ciekawe o tyle, że dotychczas większość operatorów terminali oferujących cashback do przeprowadzenia tej transakcji wymaga włożenia karty do urządzenia.

Przeczytajcie także: Pekao wprowadza zbliżeniowy cashback

Po publikacji tego artykułu odezwał się jeden z czytelników Cashless, który doniósł, że podobna usługa od dłuższego czasu dostępna jest już w terminalach obsługiwanych przez firmę IT Card. Przypomnę, że spółka ta posiada własną sieci tych urządzeń działających pod marką Planet Pay a także zarządza terminalami należącymi do sieci partnerskich. Biuro prasowe IT Card potwierdziło informację.

Przeczytajcie także: Będzie trzeci Soft POS na polskim rynku

Z danych udostępnionych przez IT Card wynika, że zbliżeniowy cashback dostępny jest w ok. 2,4 tys. POS-ów działających pod marką Planet Pay oraz w ok. 5,8 tys. terminali należących do sieci partnerskich spółki. Oznacza to, że zbliżeniowo gotówkę można wypłacać z ponad 8 tys. urządzeń w sklepach i punktach usługowych współpracujących z IT Card oraz z ok. 3 tys. należących do Pekao. Polska jest jednym z pierwszych, o ile nie pierwszym rynkiem na świecie, gdzie taka usługa jest dostępna.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies