Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowość w Nest Banku. Moduł Moje Finanse w serwisie internetowym

Nowa funkcja umożliwi także zarządzanie rachunkami w innych bankach w ramach otwartej bankowości

Nest Bank poinformował, że uruchomił w bankowości elektronicznej nowy moduł Moje Finanse, za pomocą którego użytkownicy mogą obecnie zyskać podgląd do salda oraz operacji wykonywanych na wszystkich posiadanych kontach, także tych w innych bankach. Po wejściu w życie regulacji dyrektywy PSD II i zasad otwartej bankowości, czyli 14 września, klienci nie tylko będą mieć wgląd w swoje konta w różnych bankach, ale też możliwość wykonywania większości operacji bez przymusu logowania do każdego rachunku oddzielnie.

Przeczytajcie także: Nest Bank wycofał ze sprzedaży karty kredytowe

Obecnie w ramach tej nowej funkcji jeżeli użytkownik posiada konta w Nest Banku (konto indywidualne, konto prowadzone w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej, konto oszczędnościowe) to wszystkie informacje o nich wyświetlą się automatycznie w zakładce Moje Finanse. Natomiast dane z rachunków, które klient posiada w innych bankach, póki co muszą zostać dodane ręcznie. Wymaga to wygenerowania pliku PDF z historią lub wyciągiem z "obcego" rachunku i zaimportowania go w module Moje Finanse po wybraniu czynności "Dodaj konto".

Klienci Nest banku dostali także możliwość analizy swoich finansów – wygenerowania tabeli zawierającej bilans wpływów i wydatków. Wystarczy wskazać konta oraz przedział czasowy do takiej analizy. Można też przenieść odbiorców przelewów z innych banków oraz pieniądze z rachunku w innej instytucji finansowej. Ta ostatnia funkcja została udostępniona przy pomocy pośrednika szybkich płatności i pozwala na przeniesienie środków w ten sposób tylko raz dla wybranego banku

Przeczytajcie także: W Nest Banku nowy moduł do zarządzania kontami dzieci

Nest w ramach uruchomionej jesienią ubiegłego roku nowej bankowości elektronicznej i mobilnej stopniowo dokłada do niej nowe moduły. Pod koniec lipca dodał konto dla dziecka w zakładce Moja Rodzina oraz Skarbonkę, pomagającą w regularnym oszczędzaniu.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies