Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowość w Nest Banku. Moduł Moje Finanse w serwisie internetowym

Nowa funkcja umożliwi także zarządzanie rachunkami w innych bankach w ramach otwartej bankowości

Nest Bank poinformował, że uruchomił w bankowości elektronicznej nowy moduł Moje Finanse, za pomocą którego użytkownicy mogą obecnie zyskać podgląd do salda oraz operacji wykonywanych na wszystkich posiadanych kontach, także tych w innych bankach. Po wejściu w życie regulacji dyrektywy PSD II i zasad otwartej bankowości, czyli 14 września, klienci nie tylko będą mieć wgląd w swoje konta w różnych bankach, ale też możliwość wykonywania większości operacji bez przymusu logowania do każdego rachunku oddzielnie.

Przeczytajcie także: Nest Bank wycofał ze sprzedaży karty kredytowe

Obecnie w ramach tej nowej funkcji jeżeli użytkownik posiada konta w Nest Banku (konto indywidualne, konto prowadzone w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej, konto oszczędnościowe) to wszystkie informacje o nich wyświetlą się automatycznie w zakładce Moje Finanse. Natomiast dane z rachunków, które klient posiada w innych bankach, póki co muszą zostać dodane ręcznie. Wymaga to wygenerowania pliku PDF z historią lub wyciągiem z "obcego" rachunku i zaimportowania go w module Moje Finanse po wybraniu czynności "Dodaj konto".

Klienci Nest banku dostali także możliwość analizy swoich finansów – wygenerowania tabeli zawierającej bilans wpływów i wydatków. Wystarczy wskazać konta oraz przedział czasowy do takiej analizy. Można też przenieść odbiorców przelewów z innych banków oraz pieniądze z rachunku w innej instytucji finansowej. Ta ostatnia funkcja została udostępniona przy pomocy pośrednika szybkich płatności i pozwala na przeniesienie środków w ten sposób tylko raz dla wybranego banku

Przeczytajcie także: W Nest Banku nowy moduł do zarządzania kontami dzieci

Nest w ramach uruchomionej jesienią ubiegłego roku nowej bankowości elektronicznej i mobilnej stopniowo dokłada do niej nowe moduły. Pod koniec lipca dodał konto dla dziecka w zakładce Moja Rodzina oraz Skarbonkę, pomagającą w regularnym oszczędzaniu.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies