Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ubezpieczenia komunikacyjne w miesięcznych ratach teraz też w Uniqa. Rozwiązanie dostarczył insurtech hiPRO

To kolejna firma ubezpieczeniowa, która oferuje taką możliwość

Uniqa od teraz umożliwia spłacanie należności za ubezpieczenia komunikacyjne w dwunastu ratach. Dotychczas była to płatność jednorazowa lub w dwóch i czterech ratach. Firma rozpoczęła współpracę z insurtechem hiPRO, który oferuje rozwiązanie pozwalające zastąpić kredytem bankowym raty proponowane przez sprzedawcę polis. Dzięki temu ubezpieczyciel unika ryzyka kredytowego, a klient ma do dyspozycji nową formę płatności za OC i AC oraz NNW i Assistance.

Przeczytajcie także: Polisy na raty dostępne w Benefii

Przypomnę, że hiPRO to polski startup opracowujący rozwiązania dla firm ubezpieczeniowych, banków i instytucji płatniczych. Firma wspólnie z innym polskim fintechem Braintri uruchomiła platformę Connector, dzięki której ubezpieczyciele mogą oferować klientom polisy spłacane w miesięcznych ratach kredytem finansowanym przez bank.

– Platforma hiPRO łączy portal sprzedażowy Uniqa z bankiem, który udziela kredytu. Klient otrzymuje go bez podpisywania jakichkolwiek dokumentów w mniej niż minutę. Proces odbywa się online, a umowa akceptowana jest kodem SMS, który bank przesyła na telefon klienta. Poza tym klient zyskuje niższy koszt finansowania w porównaniu z ratami oferowanymi przez ubezpieczyciela, jak również możliwość spłaty w dwunastu ratach, zamiast dostępnych obecnie maksymalnie czterech – tak procedurę opisuje wiceprezes Uniqa Jakub Machnik. Minimalna wartość kredytu to 400 zł, a maksymalna 6 tys. zł.

Przeczytajcie także: Mikropolisy w aplikacjach mobilnych

Firma hiPRO operacyjnie rozpoczęła działalność w marcu ubiegłego roku od współpracy z towarzystwem Allianz. Potem jej platforma została wdrożona też przez Benefię, Concordię i TUZ Ubezpieczenia. Polisy na raty, sprzedawane na nieco innych zasadach, oferuje w Polsce także m.in. fintech Bacca.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies