Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ubezpieczenia komunikacyjne w miesięcznych ratach teraz też w Uniqa. Rozwiązanie dostarczył insurtech hiPRO

To kolejna firma ubezpieczeniowa, która oferuje taką możliwość

Uniqa od teraz umożliwia spłacanie należności za ubezpieczenia komunikacyjne w dwunastu ratach. Dotychczas była to płatność jednorazowa lub w dwóch i czterech ratach. Firma rozpoczęła współpracę z insurtechem hiPRO, który oferuje rozwiązanie pozwalające zastąpić kredytem bankowym raty proponowane przez sprzedawcę polis. Dzięki temu ubezpieczyciel unika ryzyka kredytowego, a klient ma do dyspozycji nową formę płatności za OC i AC oraz NNW i Assistance.

Przeczytajcie także: Polisy na raty dostępne w Benefii

Przypomnę, że hiPRO to polski startup opracowujący rozwiązania dla firm ubezpieczeniowych, banków i instytucji płatniczych. Firma wspólnie z innym polskim fintechem Braintri uruchomiła platformę Connector, dzięki której ubezpieczyciele mogą oferować klientom polisy spłacane w miesięcznych ratach kredytem finansowanym przez bank.

– Platforma hiPRO łączy portal sprzedażowy Uniqa z bankiem, który udziela kredytu. Klient otrzymuje go bez podpisywania jakichkolwiek dokumentów w mniej niż minutę. Proces odbywa się online, a umowa akceptowana jest kodem SMS, który bank przesyła na telefon klienta. Poza tym klient zyskuje niższy koszt finansowania w porównaniu z ratami oferowanymi przez ubezpieczyciela, jak również możliwość spłaty w dwunastu ratach, zamiast dostępnych obecnie maksymalnie czterech – tak procedurę opisuje wiceprezes Uniqa Jakub Machnik. Minimalna wartość kredytu to 400 zł, a maksymalna 6 tys. zł.

Przeczytajcie także: Mikropolisy w aplikacjach mobilnych

Firma hiPRO operacyjnie rozpoczęła działalność w marcu ubiegłego roku od współpracy z towarzystwem Allianz. Potem jej platforma została wdrożona też przez Benefię, Concordię i TUZ Ubezpieczenia. Polisy na raty, sprzedawane na nieco innych zasadach, oferuje w Polsce także m.in. fintech Bacca.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies