Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polisy na raty teraz także w Benefii. Braintri wdraża nowe rozwiązanie u kolejnego ubezpieczyciela

System Connector polskiego insurtechu hiPRO od marca 2018 r. działa już w placówkach Allianz

Fintech Braintri ogłosił dzisiaj, że wdraża opacowaną wspólnie z hiPRO platformę Connector u kolejnego ubezpieczyciela. Składki za polisy OC i AC rozłożone na miesięczne raty są już dostępne przez aplikację mobilną Benefia24. Wkrótce platforma zostanie wdrożona we wszystkich systemach sprzedaży Benefii. Rozwiązanie charakteryzuje się tym, że dzięki niemu klienci mogą opłacać ratalnie należności za polisy.

Przeczytajcie także: hiPRO chce namieszać na rynku ubezpieczeń

Connector od marca 2018 r. jest wykorzystywany w sieci sprzedaży Allianz. O platformie pisałem w tym tekście. Przypomnę tylko, że dzięki niej firmy ubezpieczeniowe mogą oferować klientom polisy spłacane w miesięcznych ratach, przy czym pożyczka jest finansowana nie przez ubezpieczyciela, ale przez bank. Po wprowadzeniu danych klienta oprogramowanie oblicza raty i wybiera losowo jeden z uczestniczących w projekcie banków. Ten w czasie rzeczywistym analizuje zdolność kredytową klienta.

Przeczytajcie także: Orange wchodzi w ubezpieczenia

Polisy na raty, sprzedawane na nieco innych zasadach, oferuje w Polsce także między innymi fintech Bacca. Firma ta wdraża również aplikację do telematyki dla kierowców Go11 oraz realizuje projekt TubaPay, w ramach którego dostarcza terminale pośrednikom ubezpieczeniowym. Z kolei PKO zapowiedział, że innowacyjne ubezpieczenia komunikacyjne w I kw 2019 r. trafią do serwisu internetowego iPKO oraz do aplikacji IKO.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies