Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Aplikacja Bacca zniknie z rynku. Korzysta z niej mniej niż 100 osób

Apkę wprowadziły wiosną ubiegłego roku firmy Bacca i Dipocket

Operator aplikacji mobilnej Bacca poinformował jej użytkowników, że będą mogli korzystać z tego rozwiązania tylko do końca bieżącego roku. – Powodem zaprzestania wsparcia aplikacji jest to, że korzysta z niej mniej niż 100 użytkowników i jej dalsze utrzymanie nie jest możliwe – czytam w komunikacie. Dalej operator aplikacji pisze, że od dłuższego czasu już jej nie aktualizuje, co może powodować w przyszłości problemy w związku z niedostosowaniem do nowszych wersji systemów operacyjnych.

Przeczytajcie także: Bacca wprowadza na rynek nową aplikację płatniczą

Z informacji rozesłanej do użytkowników aplikacji Bacca wynika, że w dowolnym momencie mogą przelać środki przechowywane na powiązanych z nią kontach na swoje rachunki bankowe. Mogą to zrobić za pośrednictwem aplikacji albo wysyłając e-mail do centrum obsługi klientów. Operator apki zachęca przy okazji do instalacji swojego podstawowego produktu, a więc aplikacji Dipocket, która jest bardziej zaawansowana niż ta pod nazwą Bacca. Niestety, karta powiązana z apką Bacca także przestanie działać.

Przeczytajcie także: System Autopay trafił do aplikacji Millennium

Bacca to firma, która współpracuje z agentami i towarzystwami ubezpieczeniowymi. Za ich pośrednictwem oferuje m.in. usługę umożliwiającą zakup ubezpieczeń w miesięcznych ratach. Obsługuje też system pozwalający na płatności za składki ubezpieczeniowe przy pomocy kart w terminalach POS. Natomiast Dipocket to firma licencjonowana w Wielkiej Brytanii. W Polsce oferuje aplikację powiązaną z tzw. wirtualną portmonetką i kartę przedpłaconą. Współpracuje m.in. z Mastercardem przy obsłudze opasek płatniczych sprzedawanych uczestnikom festiwali muzycznych, np. Openera. Apka Bacca była próbą połączenia funkcji płatniczych z zarządzaniem ubezpieczeniami.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies