Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Amerykanie, Chińczycy i Niemcy podróżują najwięcej. Najnowszy raport Mastercarda podsumowujący zagraniczne wojaże

Badacze przyjrzeli się też dokąd najczęściej wyjeżdżają podróżni z danych krajów

W opublikowanym właśnie raporcie "Global Destination Cities Index: Origins" jego autorzy przyjrzeli się, z których krajów pochodziła największa liczba podróżnych wyjeżdżających za granicę w 2018 r. Wciąż na pierwszym miejscu pozostaje USA, ale Chiny przeskoczyły z 7. pozycji w 2009 r. na 2. w najnowszej edycji tego opracowania.

Przeczytajcie także: Mastercard uruchomił dźwiękową identyfikację marki

W pierwszej piątce krajów, których mieszkańcy najczęściej podróżują za granicę, są jeszcze: Niemcy, Wielka Brytania i Francja. Do pierwszej dziesiątki zakwalifikowali się także: Koreańczycy (z Południa), Japończycy, Kanadyjczycy, Rosjanie i Chińczycy z Tajwanu. Jeśli chodzi o miejsca docelowe tych podróży, to Amerykanie najchętniej odwiedzali Meksyk i Kanadę oraz miasta Cancun, Toronto i Londyn. Chińczycy za cele podróży najczęściej obierali Tajlandię, Japonię i USA oraz Bangkok, Seul i Tokio. Natomiast Niemcy preferowali Włochy, Hiszpanię i Austrię oraz miejscowości Palma de Mallorca, Bolzano a także małe miasteczka w Tyrolu.

Wiceprezes Mastercard ds. partnerstw w branży turystycznej Diana Robino zwraca uwagę, że dobrze prosperująca turystyka może być katalizatorem wzrostu przynoszącym korzyści zarówno turystom odwiedzającym dane miejsce, jak i lokalnej społeczności. Według danych Światowej Rady Podróży i Turystyki (WTTC) na całym świecie branża turystyczna wygenerowała w ubiegłym roku rekordowe obroty o wartości 8,8 bln dolarów i dawała miejsca pracy 319 mln ludzi.

Przeczytajcie także: Mastercard zmienia Priceless Specials w Bezcenne Chwile

W rankingu "Mastercard Global Destination Cities Index", sporządzonym w oparciu o badania firm zewnętrznych i własne analizy organizacji, sklasyfikowano 200 miast na podstawie łącznej liczby nocujących w nich gości z różnych krajów oraz transgranicznych wydatków ponoszonych w tych miejscowościach w 2018 r. Główne kraje docelowe wymienione w raporcie wyznaczono przez zsumowanie wszystkich odwiedzin podróżnych (z noclegiem) z określonego kraju pochodzenia w danym państwie, które było celem ich podróży.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies