Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa umowa Poczty Polskiej na dzierżawę i obsługę terminali. Zajmie się tym konsorcjum Banku Pocztowego, PKO BP i eService

Poczta zapowiada nowe usługi kartowe. Plastikami będzie można zapłacić między innymi za produkty Totalizatora Sportowego

Poczta Polska poinformowała, że podpisała nową umowę na dzierżawę terminali POS oraz obsługę transakcji kartami płatniczymi z konsorcjum Banku Pocztowego, PKO BP oraz eService. Nowa umowa ma zapewnić klientom Poczty przez kolejne trzy lata dostęp do płatności bezgotówkowych w sieci 4,7 tys. placówek oraz u 3,5 tys. kurierów.

Przeczytajcie także: Katowice, Poznań, Warszawa, tam najchętniej używacie kart na poczcie

Cytowany w komunikacie prasowym wiceprezes Poczty Polskiej Grzegorz Kurdziel stwierdził, że liczba transakcji kartami w placówkach pocztowych od wprowadzenia w nich terminali POS przed trzema laty systematycznie wzrasta, a nowy kontrakt stwarza większe możliwości budowania kolejnych usług finansowych w przyszłości.

Poczta zapowiedziała, że wraz z partnerami z konsorcjum w najbliższym czasie zamierza wprowadzić nowe usługi z wykorzystaniem możliwości, jakie dają terminale. Wymieniono w tym kontekście na razie jedynie usługi Totalizatora Sportowego, za które na poczcie także będzie można płacić kartami.

Przeczytajcie także: eService podsumowuje testy LitePOS-a

Poczta wprowadziła możliwość płacenia kartami w czerwcu 2016 r., gdy terminale zainstalowała jej firma eService. Akceptowane są tu płatności plastikami Visa i Mastercard, w tym również bezstykowe oraz mobilne Blik. Za pomocą terminali POS można także wypłacić gotówkę (do 300 zł z kart Visa i do 500 zł z kart Mastercard), doładować telefony komórkowe oraz kupić vouchery do płatności w serwisach internetowych. Instytucja nie ujawnia, jaka część wszystkich płatności w urzędach pocztowych pokrywana jest obecnie za pomocą kart. Według nieoficjalnych informacji jest to mniej niż 10 proc.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies