Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bancovo rozszerza swoją ofertę. Teraz udostępni faktoring

Usługę na prowadzoną przez ten fintech platformę kredytową dostarczy inny fintech - SMEO

Fintech Bancovo, który zarządza platformą kredytową skupiającą oferty banków i firm pożyczkowych, poinformował, że rozszerza wachlarz swoich usług o faktoring. Będzie on oferowany tam przez SMEO, który proponuje rozwiązania dla małych i średnich firm.

Przeczytajcie także: Internetowe platformy kredytowe nabierają rozpędu

Prezes SMEO Michał Pawlik podkreśla, że faktoring może spełniać potrzeby małych firm lepiej niż kredyt, ale część podmiotów po prostu tego produktu nie zna. Dzięki współpracy z Bancovo ma to się zmienić - SMEO liczy na to, że dotrze do nowych klientów. Dla władz platformy jest to natomiast kolejny krok w rozwoju i zwiększenie spectrum udostępnianych tam usług finansowych.

Faktoring to usługa polegająca na wykupieniu faktur z odroczonym terminem płatności, czyli należności z tytułu dostaw i usług dla kontrahentów danego przedsiębiorcy. Firma dostaje pieniądze, które stanowią część wartości odkupionych faktur, reszta przekazywana jest przedsiębiorcy po otrzymaniu przez firmę faktoringową zapłaty od kontrahenta.

Przeczytajcie także: mBank z faktoringiem dla jednoosobowych firm

Bancovo to internetowy pośrednik finansowy. Właścicielem spółki zarządzającej platformą jest Alior. Firma umożliwia dostęp do ofert banków oraz firm pożyczkowych. Sam proces składania wniosków został uproszczony, ponieważ większość pól w formularzu uzupełnia się automatycznie dzięki narzędziom zaciągającym dane z zewnętrznych baz.

Natomiast SMEO to powstały w kwietniu 2018 r. polski fintech oferujący usługę faktoringu online dla małych i średnich przedsiębiorstw. W ciągu roku od powstania firma sfinansowała faktury za ponad 68 mln złotych.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies