Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mBank z faktoringiem dla jednoosobowych firm. Usługa właśnie ruszyła

Można z niej skorzystać w serwisie transakcyjnym banku

mBank udostępnił faktoring dla klientów prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Bank zapewnia, że decyzja o przyznaniu limitu do 50 tys. zł jest wydawana online w ciągu 5 minut. Tyle samo czasu zajmuje decyzja o finansowaniu faktur.

Przeczytajcie także: mBank wieszczy koniec tradycyjnych kart

Faktoring to usługa polegająca na wykupieniu (w tym przypadku przez bank) faktur z odroczonym terminem płatności, czyli należności z tytułu dostaw i usług dla kontrahentów danego przedsiębiorcy. Firma dostaje pieniądze, które stanowią część wartości odkupionych faktur, reszta należności przekazywana jest przedsiębiorcy po otrzymaniu przez firmę faktoringową zapłaty od kontrahenta.

Z faktoringu korzystają najczęściej duże przedsiębiorstwa. mBank chce teraz dotrzeć z nim do małych firm. Nowa usługa jest dostępna w serwisie bankowości elektronicznej przez całą dobę. Bank nie pobiera prowizji za przyznanie limitu. – Usługa jest powiązana z rachunkiem bieżącym, dzięki czemu klient ma możliwość samodzielnej spłaty lub skorzystania z automatycznego pobrania należnej kwot – informuje mBank.

Przeczytajcie także: 150 tys. terminali na rynku w ramach programu Polska Bezgotówkowa

Jakie są koszty? mBank pobierze 2 proc. od kwoty netto na fakturze. Trzeba też będzie dodatkowo zapłacić bankowi 1 proc. za tzw. okres regresu, czyli dodatkowy czas (14 dni) na spłatę należności za fakturę. Według bankowców nowy produkt daje małym firmom szansę na uwolnienie się od zatorów płatniczych i stabilny rozwój.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies