Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mBank z faktoringiem dla jednoosobowych firm. Usługa właśnie ruszyła

Można z niej skorzystać w serwisie transakcyjnym banku

mBank udostępnił faktoring dla klientów prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Bank zapewnia, że decyzja o przyznaniu limitu do 50 tys. zł jest wydawana online w ciągu 5 minut. Tyle samo czasu zajmuje decyzja o finansowaniu faktur.

Przeczytajcie także: mBank wieszczy koniec tradycyjnych kart

Faktoring to usługa polegająca na wykupieniu (w tym przypadku przez bank) faktur z odroczonym terminem płatności, czyli należności z tytułu dostaw i usług dla kontrahentów danego przedsiębiorcy. Firma dostaje pieniądze, które stanowią część wartości odkupionych faktur, reszta należności przekazywana jest przedsiębiorcy po otrzymaniu przez firmę faktoringową zapłaty od kontrahenta.

Z faktoringu korzystają najczęściej duże przedsiębiorstwa. mBank chce teraz dotrzeć z nim do małych firm. Nowa usługa jest dostępna w serwisie bankowości elektronicznej przez całą dobę. Bank nie pobiera prowizji za przyznanie limitu. – Usługa jest powiązana z rachunkiem bieżącym, dzięki czemu klient ma możliwość samodzielnej spłaty lub skorzystania z automatycznego pobrania należnej kwot – informuje mBank.

Przeczytajcie także: 150 tys. terminali na rynku w ramach programu Polska Bezgotówkowa

Jakie są koszty? mBank pobierze 2 proc. od kwoty netto na fakturze. Trzeba też będzie dodatkowo zapłacić bankowi 1 proc. za tzw. okres regresu, czyli dodatkowy czas (14 dni) na spłatę należności za fakturę. Według bankowców nowy produkt daje małym firmom szansę na uwolnienie się od zatorów płatniczych i stabilny rozwój.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies