Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polska Bezgotówkowa wciąż rośnie. Już 150 tys. terminali znalazło się na rynku w ramach programu fundacji

Według badania fundacji 95 proc. beneficjentów poleciłoby posiadanie terminala innym przedsiębiorcom

Fundacja Polska Bezgotówkowa opublikowała najnowszą statystykę związaną z realizowanym przez siebie programem. Z tych danych wynika, że liczba zainstalowanych dzięki niemu terminali płatniczych przekroczyła już 150 tys. sztuk. Najwięcej urządzeń z programu trafiło do województw: pomorskiego, dolnośląskiego, małopolskiego, mazowieckiego i wielkopolskiego, gdzie na każde 100 tys. mieszkańców przypada od 370 do 400 POS-ów.

Przeczytajcie także: Polska Bezgotówkowa przyspiesza

W innych województwach np.: kujawsko-pomorskim, podlaskim, świętokrzyskim, lubuskim, lubelskim i podkarpackim, zainstalowano od 260 do 336 terminali na 100 tys. mieszkańców. Do najpopularniejszych branż, biorących udział w programie Polski Bezgotówkowej należą sklepy odzieżowe, spożywcze i inne sklepy detaliczne, restauracje, a także zakłady fryzjerskie i kosmetyczne.

Zdaniem prezesa fundacji Mieczysława Groszka na zainteresowanie terminalami mają wpływ: poziom urbanizacji regionu, ruch turystyczny oraz liczba funkcjonujących w nim mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Badania fundacji pokazują też, że ponad połowa nowych użytkowników terminali zanotowała wzrost obrotów dzięki wprowadzeniu akceptacji kart, co oznacza, że oferowanie klientom możliwości wyboru sposobu płatności daje realne szanse na zwiększenie sprzedaży.

Przeczytajcie także: Już 786 tys. terminali na polskim rynku

Przypomnę, że do programu Polski Bezgotówkowej mogą zgłaszać się małe i średnie firmy, które chciałyby przyjmować płatności bezgotówkowe, a w okresie ostatnich 12 miesięcy ich nie akceptowały. Do udziału w projekcie uprawnione są przedsiębiorstwa, które posiadają maksymalnie 5 placówek detalicznych. Uczestnicy Programu są wspierani poprzez pokrycie kosztów związanych z otrzymaniem terminala do akceptacji kart oraz obsługą płatności bezgotówkowych przez 12 miesięcy.

Na wsparcie mogą liczyć też urzędy i inne instytucje sektora publicznego oraz podmioty niebędące przedsiębiorcami, a przyjmujące płatności (instytucje kultury, sztuki i sportu, placówki służby zdrowia, fundacje i stowarzyszenia).

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies