Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mBank rozszerza usługę wielowalutową. Teraz dostępna jest także dla posiadaczy kart Mastercard

Wcześniej z usługi mogli korzystać użytkownicy plastików z logo Visy

Czytelnicy Cashless donieśli, że na stronie internetowej mBanku pojawiła się aktualizacja tabeli opłat i prowizji skrywająca nowość, czyli udostępnienie tzw. usługi wielowalutowej posiadaczom kart Mastercard. Sprawdziłem i rzeczywiście takie rozwiązanie jest już dostępne. Odpowiednią funkcję znalazłem także w serwisie transakcyjnym po zalogowaniu na rachunek prowadzony w mBanku.

Przeczytajcie także: mBank ułatwia zrzutki na prezent dla znajomego

Usługa wielowalutowa pozwala na unikanie wysokich kosztów przewalutowań transakcji zagranicznych. Dzięki niej klient może założyć rachunki w różnych walutach i powiązać je z kartą debetową. Ta automatycznie wykrywa walutę transakcji i obciąża odpowiednie konto, o ile znajdują się na nim środki. W przeciwnym wypadku transakcja zostanie rozliczona z rachunku złotowego, co wiąże się z prowizją za przewalutowanie. Ta w przypadku wydanych przez mBank kart Mastercarda została aktualnie obniżona do 0,5 proc.

Przeczytajcie także: Ostatnia szansa na dodanie firmy do Mapy Polskiego Fintechu

Wcześniej mBank wprowadził usługę wielowalutową dla użytkowników kart z logo Visy – jest dostępna od kilku miesięcy. Aby uruchomić taką funkcję, należy najpierw założyć odpowiednie rachunki walutowe. Następnie w serwisie transakcyjnym w sekcji "Moje finanse" wybrać posiadane karty i wskazać tę, na której usługa walutowa ma zostać uruchomiona. Po potwierdzeniu dyspozycji, np. za pomocą mobilnej autoryzacji, nowa funkcja będzie aktywna. Należy pamiętać, aby przed wykonaniem transakcji zapewnić na odpowiednich rachunkach środki walutowe.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies