Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Łatwiejsze zrzutki na prezent albo rachunek w restauracji. mBank wprowadza nową funkcję w aplikacji mobilnej

Instytucja umożliwi też wykonywanie ze smartfonów przelewów zagranicznych SEPA

mBank zapowiedział na swoim blogu dwie nowości, jakie w najbliższym czasie zamierza wprowadzić do swojej aplikacji mobilnej. Pierwsza z nich to ułatwienie dla osób, które np. organizują zrzutkę na prezent dla znajomego albo chcą wspólnie zapłacić za rachunek w restauracji. Nowa funkcja umożliwi zebranie środków przelewami inicjowanymi za pomocą kodów QR. Jak to ma działać?

Przeczytajcie także: Ostatnia szansa na dodanie się do Mapy Polskiego Fintechu

Obecny w aplikacji mBanku w zakładce "Płatności" kafelek "Zeskanuj i zapłać" zostanie zastąpiony nowym, o nazwie "Zeskanuj lub utwórz". Umożliwi on samodzielne tworzenie kodu QR z poziomu aplikacji mobilnej. Kod można wysłać w dowolny sposób znajomym, którzy biorą udział w zrzutce. Po jego zeskanowaniu odbiorcy zobaczą wypełniony formularz przelewu z numerem rachunku, tytułem wpłaty oraz kwotę zbiórki.

Przeczytajcie także: Jak branża chce rozwijać fintech w Polsce

Druga z zapowiedzianych nowości to funkcja, umożliwiająca wysyłanie z poziomu aplikacji przelewów zagranicznych SEPA na terenie Unii Europejskiej. Przelewy takie w euro można będzie składać codziennie, 24 godziny na dobę. Transakcje SEPA w innych walutach, a więc np. w złotych, przyjmowane będą w dni robocze od godz. 8.05 do godz. 19.30.

Post na blogu o opisanych tu nowościach datowany jest na dziś. Ja na razie nie mogę jeszcze znaleźć w Google Play aktualizacji aplikacji mBanku, która zawierałaby opisane wyżej nowe funkcje. Zakładam, że zostanie udostępniona w najbliższych godzinach lub dniach.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies