Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bancovo z Biurem Informacji Kredytowej. Na platformie sprawdzicie swój status w BIK

Swoją wiarygodność finansową może skontrolować bezpłatnie każdy, bez konieczności skorzystania z kredytowej oferty Bancovo

Jeśli chcecie skorzystać z tej usługi, powinniście na stronie internetowej Bancovo, kliknąć "Status BIK", wypełnić wniosek i potwierdzić swoją tożsamość. Otrzymana informacja składa się z trzech elementów graficznych. Pierwszy z nich informuje o terminowości spłat zobowiązań, zilustrowany kolorem zielonym, żółtym lub czerwonym, drugi - prezentuje liczbę i kwotę zobowiązań oraz postęp w ich spłacie, a trzeci to tzw. score, czyli ocena punktowa wiarygodności finansowej.

Przeczytajcie także: Ruszył serwis Bancovo

Dzięki tej prostej informacji wystarczy rzut oka i od razu widać czy wszystko jest w porządku, czy przeciwnie – są jakieś opóźnienia w regulowaniu zobowiązań. Według kierownictwa Bancovo możliwość samodzielnej oceny własnej wiarygodności kredytowej przez klienta, jeszcze przed złożeniem wniosku o pożyczenie pieniędzy, to ważny element w procesie świadomego zarządzania swoim budżetem oraz oceny szans na uzyskanie finansowania. Bancovo wskazuje na doświadczenia amerykańskiej platformy Credit Karma, która zaoferowała swoim klientom łatwy dostęp do scoringu, co wpłynęło pozytywnie na ich zachowania kredytowe i wyznaczyło nowe standardy na tym rynku.

Przeczytajcie także: Operator serwisu Bancovo nominowany w kategorii Fintech Future

Bancovo to internetowy pośrednik finansowy. Właścicielem spółki zarządzającej platformą jest Alior Bank. Nie jest to tylko porównywarka kredytów. Przedstawia zainteresowanym spersonalizowane oferty, a proces zaciągania kredytu odbywa się online. Platforma korzysta z wielu baz danych przez co sporo informacji potrzebnych podczas składania wniosku wprowadzanych jest automatycznie bez udziału osoby starającej się o finansowanie.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies