Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ruszył serwis Bancovo. Pożyczanie pieniędzy ma być tak proste jak nigdy wcześniej

Na przygotowanie i rozruszanie projektu właściciel spółki zarządzającej Bancovo przeznaczył 30 mln zł

Na dzisiejszej konferencji prasowej ogłoszono rynkowe uruchomienie projektu Bancovo. To serwis internetowy umożliwiający zaciąganie kredytów bankowych oraz pożyczek instytucji niebankowych a w przyszłości także zakup hipotek oraz ubezpieczeń. Cały proces wnioskowania, od wprowadzenia podstawowych danych, przez analizę zdolności kredytowej aż po podpisanie umowy kredytowej oraz wypłatę środków odbywa się online. Więcej na temat zasad działania Bancovo mogliście przeczytać w serwisie Cashless parę miesięcy temu. Tekst na ten temat znajdziecie tutaj.

Przeczytajcie także: Alior zapowiada uruchomienie Bancovo

Jak podano dziś na konferencji klienci już mogą korzystać z serwisu Bancovo. Aktualnie w ofercie platformy znajdują się kredyty Inbanku oraz Aliora a także pożyczki TakTo Finanse oraz SuperGrosza. Przedstawiciele spółki zarządzającej Bancovo deklarują, że do końca tego roku w ofercie platformy będą produkty 5-6 banków oraz 7-8 firm pożyczkowych. Integracja z trzema nowymi partnerami spodziewana jest jeszcze na przełomie I i II kwartału bieżącego roku.

W informacji prasowej przygotowanej z okazji dzisiejszego wydarzenia napisano, że Bancovo w przyszłości będzie obsługiwać także przedsiębiorców oraz oferować produkty inwestycyjne. Operator platformy deklaruje również, że prowadzi prace zmierzające do wykorzystania funkcji serwisu w branży e-commerce. Platforma ma być także przygotowana do ekspansji zagranicznej.

Przeczytajcie także: Bancovo startuje. Na FinAi musicie jeszcze poczekać

W dzisiejszej konferencji prasowej brał udział Michał Chyczewski, prezes Aliora. Bank ten jest właścicielem spółki zarządzającej Bancovo, w którą zdecydował się zainwestować 30 mln zł. Pieniądze te mają wystarczyć m.in. na kampanię reklamową, także w telewizji. Natomiast Chyczewski zadeklarował uruchomienie w ciągu kilku najbliższych miesięcy funduszu inwestycyjnego, którego zadaniem będzie finansowanie młodych fintechów. Prezes Aliora powiedział, że fundusz będzie akceleratorem, który będzie wykorzystywał dyrektywę PSD II i działał w oparciu o koncepcję open banking.

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies