Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bezgotówkowe sklepy Amazona jednak będą gotówkowe. Gigant ugina się pod regulacjami

Wprowadzenie możliwości płacenia gotówką w sklepach Amazon Go zapowiedział na wewnętrznym spotkaniu z pracownikami wiceprezes firmy

Jak informuje CNBC, na spotkaniu z pracownikami Amazona jego wiceprezes Steve Kessel stwierdził, że firma planuje "dodatkowe mechanizmy płatności" w obecnie bezkasowych sklepach Amazon Go, w których płaci się za zakupy za pomocą aplikacji podłączonej do konta lub karty bankowej.

Kessel podkreślił też, że Amazon pilotażowo wdraża już metody akceptacji w swojej aplikacji bonów z programu SNAP, czyli subsydiowanego przez rząd wsparcia zakupu żywności dla najuboższych Amerykanów. Zapowiedział ponadto nowy pilotaż o nazwie Amazon Cash, który umożliwi użytkownikom aplikacji dodawanie gotówki do cyfrowych portmonetek poprzez wpłatę pieniędzy w sklepach sieci 7-Eleven oraz drogeryjno-aptecznych CVS.

Przeczytajcie także: Kolejne miasto w USA chce zakazać bezgotówkowych sklepów

Te zapowiedzi to reakcja firmy na wprowadzane i planowane przez kolejne amerykańskie miasta regulacje zakazujące odmowy przyjęcia płatności gotówką przez sklepy, restauracje czy punkty usługowe. Przypomnę, że takie przepisy ustanowiły niedawno Filadelfia i New Jersey, a pracują nad nimi Nowy Jork i San Francisco.

Argumentacja władz miejskich przy okazji wprowadzania tych regulacji jest we wspomnianych metropoliach bardzo podobna. Jak tłumaczą - placówki wyłącznie bezgotówkowe dyskryminują nieubankowionych obywateli (nie ma bowiem przymusu posiadania konta w banku), a także Amerykanów o niskich dochodach, którzy nie mają dostępu do kart kredytowych ani rachunków bankowych. Według szacunków stanowią oni ok. 6,5 proc. czyli to prawie 9 mln gospodarstw domowych w USA.

Przeczytajcie także: Świat zupełnie cashless to za dużo

Dopytywany o oficjalny komentarz na temat gotówkowych planów koncernu rzecznik Amazona przyznał, że firma "pracuje nad akceptacją gotówki w Amazon Go". Nie ujawnil jednak, kiedy nowe rozwiązania weszłyby w życie. Na razie w USA działa 10 sklepów Amazon Go, ale według nieoficjalnych informacji firma ma plan uruchomienia ich aż 3 tys. do końca 2021 r.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies