Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Express Elixir na rosnącej fali. Wartość przelewów w marcu znów przekroczyła 3 mld zł

W ciągu roku liczba przelewów ekspresowych w systemie KIR wzrosła o ponad 120 proc.

KIR podał dziś najnowsze marcowe dane o statystykach zarządzanych przez firmę systemów rozliczeniowych. Wiosenne ożywienie widać w systemie Express Elixir umożliwiającym realizację przelewów natychmiastowych oraz przelewów na numer telefonu (przesyłanych Blikiem). W ubiegłym miesiącu wykonano za jego pomocą 1,83 mln transakcji o wartości 3,3 mld zł. Dla porównania rok temu w marcu zrealizowano w ten sposób 821,5 tys. transakcji o wartości 2,2 mld zł. Liczba przelewów wzrosła więc o 123 proc., a ich wartość o 48 proc.

Przeczytajcie także: Dobre wyniki systemu Express Elixir w lutym

Wcześniej liczba 3 mld zł przelewów ekspresowych w miesiącu została przekroczona m.in. w grudniu i listopadzie ubiegłego roku. Warto też odnotować, że udział przelewów natychmiastowych przekroczył 1 proc. w ogólnej liczbie transakcji przetwarzanych w systemie Elixir. W marcu bowiem rozliczono w nim 164,1 mln transakcji o wartości 452,2 mld zł. Dla porównania - rok wcześniej było 160,1 przelewów za 426,6 mld zł. To oznacza w ujęciu rocznym wzrost - odpowiednio - o 2,5 proc. i 6 proc.

Najlepszym "elixirowym" dniem okazał się w podsumowaniu KIR poniedziałek 11 marca, kiedy to dokonano w systemie 13,9 mln transakcji o wartości 22,3 mld zł. Podsumowując cały tegoroczny I kwartał - w systemie Elixir zrealizowano 471,7 mln transakcji za 1,31 bln zł.

Przeczytajcie także: Podatek VAT w ramach split payment będzie można opłacić Blikiem

Natomiast w systemie Euro Elixir obsługującym przelewy w tej walucie, w marcu 2019 r. rozliczono 3,1 mln transakcji o wartości 17,9 mld euro. W analogicznym miesiącu 2018 r. zrealizowano ich 2,4 mln za 14,1 mld euro. W ujęciu rok do roku zarówno liczba transakcji jak i ich wartość wzrosły tak samo - o 27 proc.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies