Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Express Elixir kontynuuje dobrą passę. Rekord liczby i wartości przelewów w styczniu

W ciągu roku liczba przelewów ekspresowych w systemie KIR-u wzrosła o ponad 120 proc.

KIR podał dziś w komunikacie prasowym statystyki zarządzanych przez siebie systemów rozliczeniowych odnotowane w styczniu bieżącego roku. Tradycyjnie ich prezentację zaczynam od systemu Express Elixir. W ubiegłym miesiącu klienci wykonali za jego pomocą ponad 1,56 mln transakcji o wartości 2,9 mld zł. Zarówno pod względem liczby jak i wartości to najlepszy styczeń w historii systemu. Dla porównania w tym samym miesiącu ubiegłego roku przelewów było ok. 692 tys. a ich wartość wyniosła wówczas 1,9 mld zł. W ciągu roku Express Elixir odnotował więc wzrost odpowiednio o 126 proc. i 51 proc.

Przeczytajcie także: Przyszłość płatności w internecie to temat najbliższego Cashless Breakfast

Natomiast w podstawowym systemie Elixir KIR rozliczył w styczniu 155,7 mln transakcji o wartości 451,4 mld zł. Rok wcześniej przelewów było 153,2 mln a ich wartość wyniosła bez mała 430 mld zł. W ujęciu rocznym liczba transakcji zwiększyła się o blisko 2 proc., a ich wartość wzrosła o 5 proc. Największą dzienną liczbę transakcji w styczniu bieżącego roku przetworzono w poniedziałek, 14 stycznia – 10,8 mln transakcji o wartości 25,15 mld zł.

Przeczytajcie także: Kolejny dobry miesiąc dla systemu Express Elixir

Z kolei w systemie Euro Elixir, który obsługuje przelewy w euro, w ubiegłym miesiącu rozliczono 3,05 mln transakcji o wartości 17,4 mld euro. W analogicznym miesiącu 2018 r. zrealizowano 2,4 mln przelewów, których wartość wyniosła 14,2 mld euro. Wobec stycznia ubiegłego roku liczba transakcji wzrosła zatem o 27 proc., a ich wartość zwiększyła się o ponad 22 proc.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies