Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Przyszłość płatności w internecie. To temat najbliższego, lutowego Cashless Breakfast

W programie wystąpienia ekspertów m.in. z ING, KIR-u, Mastercarda i Polskiego Standardu Płatności

26 lutego odbędzie się trzecie już wydarzenie z cyklu Cashless Breakfast. Tym razem tematem spotkania będzie przyszłość płatności w internecie. W obszarze tym od dawna dzieje się już bardzo dużo, ale wkrótce dynamika zmian jeszcze przyspieszy. Wpływ na to będzie mieć wiele zbiegających się w czasie bardziej lub mniej oczywistych czynników.

Przeczytajcie także: Tak było podczas Cashless Cities Evening. Relacja wideo

Po pierwsze więc sposób korzystania z płatności w internecie będzie musiał ulec zmianie w efekcie wchodzącej ostatecznie w życie dyrektywy PSD II. Nowe przepisy będą też zapewne owocować wejściem na rynek nowych graczy, którzy będą mogli oferować płatności jako tzw. podmioty trzecie. Implementacji świeżych, unijnych przepisów towarzyszy wykluwanie się standardów SRC (Secure Remote Commerce), które płatności kartami online mogą zmienić w podobnym stopniu jak płatności w sklepach stacjonarnych zmieniły się pod wpływem standaryzacji transakcji zbliżeniowych.

Jednocześnie coraz większego znaczenia w płatnościach w środowisku e-commerce i m-commerce nabierają cyfrowe portfele takie jak Apple Pay czy Google Pay. Czy ich konkurencja w postaci odpowiedników wprowadzanych przez organizacje płatnicze ma szansę z nimi wygrać? Czy w polskich warunkach wszystkich pogodzić może odnoszący sukcesy Blik? Czy rola banków w płatnościach internetowych sprowadzać się będzie wyłącznie do roli dostawcy źródła pieniędzy? Jakie miejsce w świecie płatności powinien zajmować integrator infrastruktury bankowej, za jaki uznać można KIR?

Przeczytajcie także: Nest wprowadzana nowy system i aplikację

To tylko niektóre pytania, na które, mam nadzieję, odpowiedź znajdą uczestnicy najbliższego Cashless Breakfast. A wezmą w nim udział m.in. przedstawiciele ING Banku Śląskiego, KIR-u, Mastercarda oraz Polskiego Standardu Płatności. W programie Cashless Breakfast – Przyszłość płatności w internecie przewidziano wystąpienia indywidualne ekspertów, panel dyskusyjny oraz sesję networkingową. A wszystko w gościnnych progach warszawskiego Hotelu Bristol. Wkrótce więcej szczegółów.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies