Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wojciech Kostrzewa prezesem Billona. Stanowisko obejmie w styczniu

Założyciel fintechowej spółki i dotychczasowy prezes Billona Andrzej Horoszczak pozostanie w firmie i będzie odpowiedzialny m.in. za rozwój technologii

Były prezes grupy ITI oraz BRE Banku Wojciech Kostrzewa jest zaangażowany w rozwój Billona od 2016 r. jako inwestor i od 2017 jako członek Rady Dyrektorów. W nowej roli obejmie bieżące zarządzanie spółką. Według opublikowanej dziś informacji prasowej zajmie się też "pozyskiwaniem funduszy oraz współtworzeniem strategicznych partnerstw i sojuszy na rynkach Europy i Azji".
Przeczytajcie także: Duże wyróżnienie dla Billona
Dotychczasowy prezes Andrzej Horoszczak będzie odpowiedzialny za rozwój technologii i zespołu inżynierskiego, aby przyspieszyć realizację ostatnio podpisanych kontraktów oraz skupi się na rozwoju technologicznym platformy. – Billon idzie drogą firm z Doliny Krzemowej, gdzie często założyciel-wizjoner przekazuje zarządzanie doświadczonemu menedżerowi – stwierdził cytowany w komunikacie Andrzej Horoszczak.
Billon jest jak na razie jedyną polską spółką, która uczestniczyła w londyńskiej piaskownicy regulacyjnej. W listopadzie został jednym ze zwycięzców Singapore Fintech Festival, znaczącej konferencji fintechowej. W jej trakcie odbył się konkurs Global Hackcelerator, do którego w tym roku zgłosiło się ponad tysiąc fintechów z całego świata. Usługa oferowana przez Billona znalazła się w trójce nagrodzonych.

Przeczytajcie także: Mają zezwolenie brytyjskie, teraz chcą mieć i polskie

Billon to polsko-brytyjski fintech, który oferuje m.in. system do szybkiego transferu pieniędzy wykorzystujący technologię blockchain. Systemu tego można używać do płatności mobilnych, transakcji typu P2P, czyli pomiędzy użytkownikami indywidualnymi lub też do wypłat wynagrodzeń pracownikom. Firma opracowała także rozwiązanie problemu tzw. trwałego nośnika w bankowości. Ma swoje biura w Warszawie oraz Londynie i jest licencjonowana przez brytyjski nadzór. W Polsce dopiero ubiega się o zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego.
KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies