Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Duże wyróżnienie dla Billona. Wygrywa w konkursie podczas festiwalu fintechowego w Singapurze

Rozwiązanie polskiej spółki służące do płatności mobilnych pokonało około tysiąca aplikacji zgłoszonych przez fintechy z całego świata

Singapore Fintech Festival to jedna z największych na świecie konferencji fintechowych. W jej trakcie odbywa się konkurs Global Hackcelerator, do którego w tym roku zgłosiło się ponad tysiąc firm z całego świata. Usługa oferowana przez Billona znalazła się w trójce zwycięzców, obok rozwiązania firm BTO oraz Mosabi.

Przeczytajcie także: Billon na liście FinTech50

Billon oferuje system do szybkiego transferu pieniędzy wykorzystujący technologię blockchain. System ten można wykorzystać do płatności mobilnych, transakcji typu P2P, czyli pomiędzy użytkownikami indywidualnymi lub też do wypłat wynagrodzeń pracownikom. Billon to polska spółka, ale ma swoje biuro także w Londynie i jest licencjonowana przez tamtejszy nadzór. W Polsce dopiero ubiega się o zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego.

Przeczytajcie także: Nowe sposoby doładowania konta w apce Billona

Natomiast podczas tegorocznego Singapore Fintech Festival obecnych było 10 fintechów z Polski. Oprócz Billona uczestniczyli w nim także m.in. Ailleron, FinAi, IgoriaCard, Braintri czy Autenti. W konferencji brał udział też Marek Chrzanowski, przewodniczący KNF, który w trakcie wydarzenia pisał na Twitterze m.in. o rozmowach na temat utworzenia wspólnej polsko-singapurskiej piaskownicy regulacyjnej. Ciekawe, jaki wpływ na realizację tych planów będzie mieć dymisja szefa KNF.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies