Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
A jednak są w Polsce fintechy, którymi można się chwalić. Billon na europejskiej liście „FinTech50”

Polska spółka znalazła się na niej obok takich firm jak Revolut czy Azimo

Wielu ekspertów ubolewa nad marnością polskiej branży fintech, ale nie jest tak, że zupełnie nie ma się czym na świecie chwalić. W przeszłości głośno było np. o Zencardzie, któremu udało się dostać do finału międzynarodowego konkursu Start Path, prowadzonego przez Mastercard. Najnowszym przykładem jest natomiast Billon, który znalazł się na tegorocznej, prestiżowej liście "FinTech50". Zestawienie tworzy od kilku lat brytyjski magazyn "Fintech Finance". Billon znalazł się w nim obok takich firm jak Revolut czy Azimo.

Przeczytajcie także: Nowe sposoby doładowania konta Billon

Lista "FinTech50" obejmuje 50 najbardziej obiecujących przedsiębiorstw działających w obszarze nowoczesnych technologii w finansach. O miejsce w zestawieniu rywalizowało w tym roku 1800 fintechów z całej Europy. Większość firm, które znalazły się na liście, to spółki wywodzące się z londyńskiego City. Tym bardziej więc należy docenić obecność na niej Billona, który jest jedynym reprezentantem Polski.

Jak czytam w komunikacie prasowym, o obecności na liście decydował panel ekspercki złożony ze specjalistów ds. innowacji i inwestycji reprezentujących banki i ubezpieczycieli takich, jak HSBC, Deutsche Bank, Barclays, Axa, czy Aviva, a także inwestorów i uznane fintechy, jak Stripe. Billon znalazł się na liście "FinTech50" dzięki opracowanej przez niego technologii blockchain następnej generacji, która zachowuje wszystkie zalety łańcucha bloków, zapewniając większą wydajność opartych o niego rozwiązań.

Przeczytajcie także: Billon z grantem NCBR

Billon to polski startup założony w 2012 roku. Obecnie w biurach w Warszawie i Londynie zatrudnia ok. 100 osób. Wśród założycieli lub udziałowców ma m.in. Andrzeja Horoszczaka, Andrzeja Klesyka, Davida Puttsa czy Wojciecha Kostrzewę. Spółka była obecna w piaskownicy regulacyjnej, prowadzonej przez brytyjski nadzór finansowy i posiada wydaną przez niego licencję instytucji pieniądza elektronicznego. Oferuje m.in. system płatności mobilnych, oparty o blockchain oraz wspólnie z Biurem Informacji Kredytowej – mechanizm dystrybucji dokumentów, rozwiązujący problem tzw. trwałego nośnika w bankach. Billon był nominowany do nagrody Fintech Future 2018, serwisu Cashless.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies