Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Firma pomagająca wdrażać na polskim rynku Soft POS-a w finale programu Start Path Mastercarda

Spółka Mobeewave, bo o niej mowa, znalazła się w finale obok dziesięciu innych firm z pięciu krajów świata

Mobeewave to kanadyjski startup, o którym po raz pierwszy zrobiło się głośno wiosną 2016 roku. Wówczas spółka rozpoczęła testy aplikacji mobilnej na smartfony z systemem operacyjnym Android, która pozwalała na przelewy P2P z wykorzystaniem technologii zbliżeniowej. Użytkownicy apki posiadający odpowiednie urządzenia oraz rachunki we wskazanych bankach mogli przekazywać sobie pieniądze poprzez zbliżanie do siebie swoich smartfonów. Nadawcami przelewów mogli być również użytkownicy kart bezstykowych, jeśli przykładali je do telefonu odbiorcy.

Przeczytajcie także: Mobeewave ma pomysł na P2P

Rozwiązanie opracowane przez Mobeewave ma ogromny potencjał, bo wystarczy wyobrazić sobie w jaki sposób mogłoby ono zrewolucjonizować akceptację kart płatniczych. Dzięki technologii Mobeewave terminalem może stać się właściwie dowolny smartfon z systemem Android, wyposażony w antenę NFC. I właśnie ta kanadyjska firma pomaga w przygotowywanych testach takiego aplikacyjnego terminala płatniczego na polskim rynku. Program pilotażowy rozwiązania o nazwie Soft POS jeszcze w tym roku mają uruchomić firmy Elavon i Polskie ePłatności.

Przeczytajcie także: Mastercard zapowiada testy Soft POS-a na polskim rynku

Tymczasem dzisiaj ogłoszono, że Mobeewave została wybrana do udziału w kolejnej edycji międzynarodowego programu dla młodych innowacyjnych firm o nazwie Start Path. W projekcie, oprócz Mobeewave, znalazło się jeszcze dziesięć innych firm z wielu krajów świata. Niestety nie ma wśród nich żadnego podmiotu z Polski. Jak na razie więc jedyną polską spółką, która dostała się do finału Start Path, jest Zencard, w który w styczniu bieżącego roku zdecydował się zainwestować PKO BP.

Mastercard Start Path to globalna inicjatywa służąca wspieraniu innowacyjnych, debiutujących firm w szybkim opracowywaniu nowej generacji rozwiązań dla handlu. Program Start Path został uruchomiony w 2014 r., aby pomagać dynamicznym przedsiębiorcom rozwijać swoją działalność szybciej, niż mogliby to robić samodzielnie.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies