Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rewolucja na rynku terminali. Mastercard uruchamia w Polsce pilotaż Soft POS-a 

Testy aplikacji stworzonej przez firmę Mobeewave ruszą jesienią we współpracy z agentami rozliczeniowymi Elavon i Polskie ePłatności

W marcu tego roku z tego tekstu opublikowanego w serwisie Cashless mogliście dowiedzieć się, że Polska będzie prawdopodobnie pierwszym krajem na świecie, w którym Mastercard przetestuje nowe rozwiązanie o nazwie Soft POS. Właśnie potwierdzono tę informację.

Przeczytajcie także: Najlepsze smartfony do płatności zbliżeniowych

Mastercard w komunikacie przesłanym do mediów ujawnił, że jesienią tego roku w Polsce rozpocznie program pilotażowy, w którym testowana będzie aplikacja, dzięki której smartfon może stać się jedynym urządzeniem potrzebnym do przyjmowania płatności zbliżeniowych. Nie będą konieczne terminale płatnicze, ani żadne inne urządzenia peryferyjne.

Do stworzenia aplikacji wykorzystano technologię firmy Mobeewave, o której także mogliście przeczytać na łamach Cashless. Apka w trakcie pilotażu będzie instalowana na smartfonach Samsung Galaxy S7. Realizacja płatności następuje poprzez zbliżenie karty płatniczej do telefonu.

Przeczytajcie także: Wasz telefon może być terminalem?

W pilotażu, który potrwa do połowy 2018 r., będą uczestniczyć przedsiębiorcy z sektora MSP w całej Polsce. W początkowej fazie programu weźmie udział 200 firm, ale docelowo ma być ich 500.

Projekt będzie realizowany we współpracy z agentami rozliczeniowymi Elavon i Polskie ePłatności. Maksymalna wartość transakcji akceptowanej na urządzeniu mobilnym pełniącym funkcję terminala to 50 zł, czyli tyle ile wynosi limit płatności bez konieczności autoryzacji transakcji kodem PIN.

Fot. Mastercard

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies