Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
U kolejnych kurierów zapłacicie kartą. Terminale u dostawców Poczty Polskiej jeszcze tej jesieni

Poczta Polska na razie nie zdradza konkretnego terminu wdrożenia, ale liczy, że uda się je przeprowadzić przed tegorocznym świątecznym szczytem paczkowym

Poczta Polska będzie prawdopodobnie trzecią firmą na polskim rynku, która umożliwi klientom dokonywanie płatności za przesyłki pobraniowe kartą bezpośrednio u dostawcy paczki. Przenośne terminale płatnicze mają trafić do kurierów jeszcze tej jesieni, prawdopodobnie w październiku. W biurze prasowym Poczty Polskiej powiedziano mi, że intencją spółki jest, by zdążyć z tym przed tegorocznym świątecznym szczytem zakupowym. Nie wiem na razie, czy w tym samym czasie terminale otrzymają także listonosze. W przeszłości firma deklarowała bowiem, że także ich chce wyposażyć w te urządzenia.

Przeczytajcie także: Już 500 urzędów w programie terminalizacji

Jak wiecie, od niedawna terminale POS obsługiwane przez eService znajdują się we wszystkich własnych placówkach Poczty Polskiej. Można w nich dokonywać płatności za produkty i usługi oferowane przez tę firmę. Z małym wyjątkiem – nie zapłacicie tak właśnie za przesyłki pobraniowe. – Na przyszłe miesiące planowane jest udostępnienie możliwości dokonania płatności kartą płatniczą także za przesyłki pobraniowe. Początkowo możliwe to będzie w placówkach a później u kuriera – odpowiedziało biuro prasowe PP na moje pytanie w tej sprawie.

Przeczytajcie także: Ubezpieczenia w bankomatach Euronetu

Poczta zapewnia jednocześnie, że w przypadku przesyłek tak samo, jak w przypadku płatności kartą w urzędach pocztowych, nie będzie pobierać żadnych prowizji bez względu na to, czy zapłacicie kartą kredytową czy debetową. Natomiast jeśli idzie o terminale w innych firmach kurierskich, to dysponują nimi dostawcy InPostu oraz DPD. Ta druga firma była pionierem tego rozwiązania na polskim rynku. Transakcje w urządzeniach posiadanych przez dostawców DPD obsługuje IT Card. Co ważne, abyście mogli zapłacić u nich za pobranie kartą, nadawca przesyłki musi podpisać odpowiednią umowę z firmą kurierską.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies