Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
4 mln zł na badania nad blockchainem. Billon z grantem od NCBR

To trzecie w ostatnim czasie dofinansowanie z instytucji publicznych, jakie otrzymała polska spółka

Billon poinformował w komunikacie prasowym o otrzymaniu z Narodowego Centrum Badan i Rozwoju dofinansowania w wysokości 4 mln zł. Pieniądze mają zostać przeznaczone na badania i prace rozwojowe nad technologią blockchain. Wcześniej, bo jesienią ubiegłego roku, Billon dostał już od NCBR grant w wysokości 4,5 mln zł. W ubiegłym roku spółka otrzymała także 2 miliony euro z prestiżowego programu Komisji Europejskiej Horizon 2020.

Przeczytajcie także: Co to jest blockchain

Billon to jedna z pierwszych firm na polskim rynku, która dostrzegła potencjał w technologii blockchain. Od kilku lat rozwija system płatności mobilnych wykorzystujący łańcuch bloków i umożliwiający zamianę banknotów i monet na ich cyfrowe odpowiedniki. Przedstawiciele Billona podkreślają, że umożliwia on korzystanie z infrastruktury finansowej bez konieczności posiadania konta bankowego i jest zgodny z wymogami prawa, w tym z dyrektywą PSD II.

Przeczytajcie także: Billon nominowany do tytułu Fintech Future

Warto też przypomnieć, że Billon jest pierwszą firmą z Polski, która prowadziła testy w londyńskiej piaskownicy regulacyjnej i uzyskała licencję tamtejszego nadzoru. W Polsce spółka współpracuje także z Biurem Informacji Kredytowej nad wdrożeniem w bankowości rozwiązania problemu tzw. trwałego nośnika. Chodzi o to, aby dokumenty, np. nowe cenniki czy regulaminy, banki mogły przesyłać do swoich klientów cyfrowo w sposób bezpieczny i zgodny z wymogami Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies