Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Dzięki tej firmie blockchain może trafić pod strzechy. Billon pierwszym nominowanym w kategorii Fintech Future

Zdobywcę tytułu poznacie 7 czerwca podczas Cashless Fintech Evening powered by Mastercard

Już za niewiele ponad tydzień odbędzie się pierwszy Cashless Fintech Evening powered by Mastercard. W trakcie tego wydarzenia zaprezentowana zostanie Mapa Polskiego Fintechu, czyli najbardziej kompleksowe opracowanie na temat firm fintechowych w Polsce. Redakcji Cashless przy tworzeniu tego projektu pomagają fundacja Fintech Poland oraz firma doradcza Accenture.

Przeczytajcie także: SkyCash z nominacją do tytułu Fintech Roku

Natomiast na podstawie danych zebranych podczas prac nad Mapą Polskiego Fintechu nominowano kandydatów do tytułów Fintech Roku oraz Fintech Future. Poznaliście już pięć firm, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy osiągnęły największy postęp w rozwoju i mają szansę na tytuł Fintech Roku. Są to spółki: Bacca, Kontomatik, operator serwisu Kredytmarket, Polski Standard Płatności i SkyCash. Od dziś zaś będę opisywał kandydatów do tytułu Fintech Future. To firmy, które mają przed sobą najlepsze perspektywy na najbliższy rok. Pierwszym nominowanym do tego tytułu jest Billon.

Billon to firma, która kilka lat temu opracowała system płatności mobilnych oparty o technologię blockchain. Za jego pomocą można zamienić złote w postaci monet i banknotów na cyfrowy odpowiednik, a następnie płacić nimi za towary i usługi w sklepach stacjonarnych i internetowych, przesyłać między użytkownikami czy z powrotem zamieniać na banknoty wypłacając je potem z bankomatów.

Przeczytajcie także: Kredytmarket z szansą na tytuł Fintech Roku

Ale Billon to nie tylko płatności. Spółka opracowała także blockchainowy system do wysyłki dokumentów cyfrowych na tzw. trwałym nośniku. Firma podpisała w tej sprawie umowę o współpracy z Biurem Informacji Kredytowej. Co ciekawe Billon jest pierwszą polską spółką, która gościła w londyńskiej piaskownicy regulacyjnej i dostała licencję od brytyjskiego odpowiednika Komisji Nadzoru Finansowego.

To na razie tyle o Billonie. Kolejnego kandydata nominowanego do tytułu Fintech Future przedstawię jutro. Jak już wspomniałem, zdobywcę tytułu poznacie 7 czerwca podczas Cashless Fintech Evening powered by Mastercard. Przedsięwzięcie to, oprócz sponsora tytularnego, zdecydowały się wesprzeć także: Visa, BGŻ BNP Paribas, Vivus, PayU, Bancovo, Braintri oraz Efigence. Partnerem medialnym projektu jest magazyn My Company.

KATEGORIA
PATRONATY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies