Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Dzięki niemu firmy potrzebujące pieniędzy nie są skazane na łaskę banków. Kredytmarket nominowany do tytułu Fintech Roku

Właściciel serwisu Kredytmarket jest jednym z pięciu podmiotów mających szansę na tytuł. Ogłoszenie zwycięzcy odbędzie się 7 czerwca podczas Cashless Fintech Evening powered by Mastercard

Jak może już wiecie, 7 czerwca odbędzie się pierwszy Cashless Fintech Evening powered by Mastercard. W jego trakcie zaprezentowana zostanie m.in. Mapa Polskiego Fintechu, która ma być najbardziej kompleksowym opracowaniem na temat firm działających w Polsce w branży fintech. W trakcie wieczoru okaże się także, które ze spółek uzyskały tytuł Fintech Roku (firmy, które dokonały ostatnio największych postępów w rozwoju) oraz Fintech Future (firmy, które mają największy potencjał na przyszłość).

Przeczytajcie także: Kontomatik nominowany do tytułu Fintech Roku

Nominowanych do obu tytułów redakcja Cashless wybrała wraz z partnerami wspomagającymi ją merytorycznie, a więc fundacją Fintech Poland i firmą doradczą Accenture, na podstawie danych zebranych w pracach nad Mapą Polskiego Fintechu. Zwycięzców wybierze w demokratycznym głosowaniu powołana do tego kapituła. Jak dotąd przedstawiłem Wam już dwie firmy nominowane do tytułu Fintech Roku, a więc spółki Bacca i Kontomatik. Dziś pora na trzecią, czyli Polską Platformę Kredytową, która funkcjonuje pod marką Kredytmarket.

Kredytmarket to serwis internetowy, za pośrednictwem którego firmy mogą ubiegać się o pożyczki na rozwój swojego biznesu. Przedstawiciele PPK deklarują, że wypełnienie formularza związanego ze staraniem się o finansowanie, trwa kilka minut, a analiza zdolności kredytowej klienta, dokonywana na podstawie historii transakcji na rachunku firmowym, jedynie 15 minut. Środki wypłacane mają być w ciągu 24 godzin od momentu złożenia internetowego wniosku o pożyczkę.

Przeczytajcie także: Bacca z szansą na tytuł Fintech Roku

Kredytmarket udziela pożyczek z pieniędzy pozyskanych od inwestorów np. w drodze emisji obligacji korporacyjnych. Ostatnio spółka chwaliła się wykupieniem pierwszej serii tych papierów, które pozwoliły zarobić obligatariuszom ponad 4 proc. w skali roku. Wydaje się, że wykup obligacji w terminie powinien być normą na rynku kapitałowym, ale w Polsce różnie z tym bywa. Tym bardziej podkreślenia warty jest fakt, że udało się to startupowi, jakim jest PPK.

Jak już wspomniałem, zdobywca tytułu Fintech Roku zostanie ogłoszony 7 czerwca podczas Cashless Fintech Evening powered by Mastercard. Przedsięwzięcie to, oprócz sponsora tytularnego, zdecydowały się wesprzeć także firmy: Visa, BGŻ BNP Paribas, Vivus, PayU, Bancovo, Braintri oraz Efigence. Partnerem medialnym projektu jest magazyn My Company. Prezentacja kolejnego nominowanego do tytułu Fintech Roku już jutro.

KATEGORIA
PATRONATY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies