Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Postawili na blockchain, zaoferowali aplikację mobilną i telematykę. Bacca nominowana do tytułu Fintech Roku

Bacca jest jednym z kilku polskich fintechów, które mają szansę zdobyć tytuł. Zwycięzców poznacie już 7 czerwca podczas Cashless Fintech Evening powered by Mastercard

Już za dwa tygodnie w Warszawie odbędzie się pierwszy Cashless Fintech Evening, w trakcie którego redakcja ogłosi, kto w tym roku zdobył tytuły Fintech Roku oraz Fintech Future. W każdej z tych dwóch kategorii nominowanych zostało po pięć polskich spółek. Wyłoniono je na podstawie danych zebranych podczas prac nad Mapą Polskiego Fintechu. Mapa jest najbardziej kompleksowym opracowaniem na temat firm z branży fintech w Polsce i również zostanie zaprezentowana w trakcie Cashless Fintech Evening powered by Mastercard.

Przeczytajcie także: Powstaje Mapa Polskiego Fintechu

Natomiast spośród nominowanych członkowie Kapituły nagrody wyłonią zdobywców tytułów Fintech Roku oraz Fintech Future. W jury, oprócz przedstawicieli Cashless oraz merytorycznie wspierających ten projekt ekspertów z fundacji Fintech Poland i firmy doradczej Accenture, zasiadają uznani na polskim rynku finansowym managerowie i specjaliści. Niniejszym tekstem Cashless rozpoczyna prezentację w kolejności alfabetycznej firm nominowanych w kategorii Fintech Roku. Następnie zaprezentuje nominowanych w kategorii Fintech Future.

Do tytułu Fintech Roku nominowano przedsiębiorstwa, które w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy dokonały największych postępów w rozwoju. Bacca znalazła się w tym gronie z kilku powodów. Po pierwsze jest jedną z pierwszym w Polsce instytucji z branży finansowej, która wdrożyła tzw. trwały nośnik wykorzystujący technologię blockchain – banki dopiero nad tym pracują. Chodzi o taki sposób wysyłki cyfrowych dokumentów do klientów, który gwarantowałby brak możliwości jednostronnej ingerencji w ten dokument oraz zapewniał dostęp do niego także po zakończeniu relacji klienta z daną instytucją.

Przeczytajcie także: Nazwa BZ WBK zniknie z rynku

Kolejny powód to przygotowana wspólnie z firmą Dipocket aplikacja Polisy i Płatności. Bacca ma nadzieję, że dzięki tej aplikacji uda się jej zacieśnić relacje z klientami. Ci o ubezpieczeniach przypominają sobie zazwyczaj tylko wtedy, gdy należy odnowić polisę albo wystąpić o odszkodowanie. Aplikacja Polisy i Płatności ma szansę to zmienić, gdyż połączona jest z rachunkiem oraz w pełni funkcjonalną kartą płatniczą. Umożliwia też korzystanie z płatności Google Pay. Ponadto Bacca wdraża aplikację do telematyki dla kierowców Go11 oraz projekt TubaPay, w ramach którego dostarcza terminale dla pośredników ubezpieczeniowych. Oferuje też system Smart11, który pozwala na ratalną spłatę składek na ubezpieczenia komunikacyjne.

Jak już wspomniałem, o tym, kto zdobędzie tytuł Fintech Roku oraz Fintech Future, będziecie się mogli dowiedzieć po oficjalnym ogłoszeniu zwycięzców, co nastąpi 7 czerwca podczas Cashless Fintech Evening powered by Mastercard. Przedsięwzięcie to, oprócz sponsora tytularnego, zdecydowały się wesprzeć także firmy: Visa, BGŻ BNP Paribas, Vivus, PayU, operator serwisu Bancovo, Braintri oraz Efigence. Prezentacja kolejnego nominowanego do tytułu Fintech Roku już jutro.

KATEGORIA
PATRONATY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies