Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
No i stało się. BZ WBK zmieni nazwę na Santander

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy BZ WBK zdecydowało o zmianie nazwy oraz siedziby banku

Podczas dzisiejszego WZA zdecydowano o zmianie nazwy banku BZ WBK na Santander oraz siedziby instytucji z Wrocławia na Warszawę. Nie ma więc już formalnych przeszkód do tego, by proces rebrandingu przeprowadzić. Wcześniej o takim zamiarze informowano przy okazji przygotowania projektu uchwał na dzisiejsze zgromadzenie akcjonariuszy.

Przeczytajcie także: Powstaje Mapa Polskiego Fintechu

Zmiany nazwy, logo oraz siedziby nie będą wymagać od klientów podejmowania jakichkolwiek dodatkowych działań. Wszystkie umowy pozostaną w mocy, bez konieczności podpisywania aneksów. Nie zmienią się również numery rachunków bankowych, terminy ważności kart oraz numery PIN. Do czasu zarejestrowania zmiany nazwy banku w Krajowym Rejestrze Sądowym adresy strony internetowej oraz stron logowania do bankowości internetowej i mobilnej pozostają takie same jak dotychczas.

Przeczytajcie także: BitBay przenosi się z Polski na Maltę

Formalnie proces rebrandingu rozpocznie się we wrześniu wraz z dniem rejestracji odpowiednich zmian w KRS. Od tego momentu bank będzie działał pod nazwą Santander Bank Polska. Do nowej nazwy zostanie dopasowana identyfikacja wizualna, która zostanie zaprezentowana we wrześniu tego roku. Zmiana obejmie także spółki grupy kapitałowej mające w nazwie skrót "BZ WBK". Towarzyszyć jej będzie ogólnopolska kampania informacyjna i wizerunkowa w mediach tradycyjnych i cyfrowych.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies