Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Sprawili, że bilon przestał być potrzebny do płatności za parking. SkyCash ostatnim nominowanym do tytułu Fintech Roku

Zwycięzcę poznacie już 7 czerwca

Tego dnia odbędzie się pierwszy Cashless Fintech Evening powered by Mastercard. W trakcie tego wydarzenia zaprezentowana też zostanie Mapa Polskiego Fintechu, która jest najbardziej kompleksowym opracowaniem na temat branży fintech w Polsce. Mapę redakcja Cashless przygotowała wspólnie z fundacją Fintech Poland oraz firmą doradczą Accenture.

Przeczytajcie także: Operator Blika nominowany do tytułu Fintech Roku

Na podstawie danych zabranych podczas prac nad Mapą Polskiego Fintechu nominowano kandydatów do tytułów Fintech Roku oraz Fintech Future, których od kilku dni Wam prezentuję. Mogliście więc już przeczytać o firmach Bacca, Kontomatik, Kredytmarket i Polski Standard Płatności. Dziś przyszła pora na ostatniego nominowanego w kategorii Fintech Roku, czyli spółkę SkyCash.

SkyCash oferuje najpopularniejszą w Polsce aplikację do płatności za bilety komunikacji miejskiej i bilety parkingowe. Obecnie apka SkyCash jest używana w większości dużych ośrodków miejskich w Polsce, w tym we wszystkich miastach wojewódzkich. Jak wynika z najnowszego raportu Cashless na temat stref płatnego parkowania, 85 proc. ich przychodów wnoszonych za pośrednictwem smartfonów generowana jest przez aplikację SkyCash.

Przeczytajcie także: Kredytmarket z szansą na tytuł Fintech Roku

Ale SkyCash to nie tylko płatności za parkingi i komunikację miejską. Operator apki wciąż rozszerza funkcjonalność aplikacji. Obecnie umożliwia ona m.in. zakup ubezpieczeń, biletów kolejowych i lotniczych, opłacanie rachunków, doładowywanie liczników energii elektrycznej, itd. SkyCash posiada licencję krajowej instytucji płatniczej i może mieć nadzieję na więcej po tym jak zaczną działać przepisy dyrektywy PSD II.

To tyle w tym momencie na temat ostatniego nominowanego w kategorii Fintech Roku. Jutro poznacie pierwszego kandydata do tytułu Fintech Future. Jak już wspomniałem, zdobywcy obu tytułów zostaną ujawnieni 7 czerwca podczas Cashless Fintech Evening powered by Mastercard. Przedsięwzięcie to, oprócz sponsora tytularnego, zdecydowały się wesprzeć także firmy: Visa, BGŻ BNP Paribas, Vivus, PayU, Bancovo, Braintri oraz Efigence. Partnerem medialnym projektu jest magazyn My Company.

KATEGORIA
PATRONATY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies