Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kreują nowy standard płatności w e-commerce. Operator Blika nominowany do tytułu Fintech Roku

Spółka PSP znalazła się w gronie pięciu firm, które mają szansę na tytuł. Ogłoszenie zwycięzcy już 7 czerwca

Tego dnia odbędzie się pierwszy Cashless Fintech Evening powered by Mastercard. W jego trakcie zaprezentowana zostanie Mapa Polskiego Fintechu, która ma być najbardziej kompleksowym na polskim rynku opracowaniem na temat branży fintech. W jej przygotowaniu redakcji Cashless merytorycznego wsparcia udzieliły: fundacja Fintech Poland oraz firma doradcza Accenture.

Przeczytajcie także: Kredymarket ma szansę zostać Fintechem Roku

Ponadto na podstawie danych zebranych przy pracy nad Mapą Polskiego Fintechu wyłoniono nominowanych do tytułów Fintech Roku oraz Fintech Future – w każdej z tych kategorii po pięć firm. Zwycięzców wybierze w głosowaniu powołana do tego celu kapituła. Natomiast od kilku dni przedstawiam Wam nominowanych do tytułu Fintech Roku, czyli firmy, które w ciągu ostatnich 12 miesiącach dokonały największych postępów w rozwoju. Opisałem już firmy Bacca, Kontomatik oraz operatora serwisu Kredytmarket. Dziś pora na spółkę Polski Standard Płatności.

PSP zarządza zapewne dobrze Wam znanym systemem płatności mobilnych Blik. Rozwiązanie oferowane jest przez banki komercyjne, które obsługują już ponad 80 proc. klientów detalicznych na polskim rynku. Blikiem można płacić w sklepach stacjonarnych, wyciągać gotówkę z bankomatów i przelewać pieniądze na rachunek innego użytkownika znając tylko jego numer telefonu. Blik pozwala także na płatności w sklepach internetowych i to ten element jego oferty rozwija się najszybciej – transakcje w e-commerce stanowią już ponad 70 proc. wszystkich operacji wykonywanych Blikiem.

Przeczytajcie także: Kontomatik nominowany do tytułu Fintech Roku

Z danych PSP zaprezentowanych w kwietniu wynika, że w I kw. bieżącego roku użytkownicy Blika wykonali 14 mln transakcji. Dla porównania w I kw. 2017 r. odnotowano 5,8 mln transakcji. W ciągu roku ich liczba wzrosła więc o ponad 100 proc. Jak wspomniałem, najwięcej było płatności w sklepach internetowych – stanowiły 73,5 proc. wszystkich. Transakcyjność Blika szybko zatem rośnie, a przy tym firma wprowadza nowe funkcje, np. wkrótce mają się pojawić tzw. płatności powtarzalne, przydatne przy subskrypcjach i abonamentach. Mówi się, że Blik może stać się też polskim towarem eksportowym.

Tyle o Bliku. Jutro przedstawię Wam ostatniego kandydata to tytułu Fintech Roku a w poniedziałek pierwszego w kategorii Fintech Future. Jak już wspomniałem, zdobywcy obu tytułów zostaną zaprezentowani 7 czerwca podczas Cashless Fintech Evening powered by Mastercard. Przedsięwzięcie to, oprócz sponsora tytularnego, zdecydowały się wesprzeć także firmy: Visa, BGŻ BNP Paribas, Vivus, PayU, Bancovo, Braintri oraz Efigence. Partnerem medialnym projektu jest magazyn My Company.

KATEGORIA
PATRONATY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies