Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowe sposoby doładowania konta w apce Billona. Szkoda, że miejsc gdzie można nim płacić, jest jeszcze mało

Polski system płatności mobilnych wykorzystujący blockchain umożliwia teraz zasilenia kont Blikiem lub dowolną kartą

Billon to polski fintech, który jako jeden z pierwszych dostrzegł ogromny potencjał drzemiący w blockchainie. Już kilka lat temu wdrożył system płatności mobilnych oparty o tę technologię. Dzięki niemu można płacić w sklepach internetowych czy wypłacać pieniądze z bankomatów. Teraz system ten zyskał nowy sposób doładowywania konta.

Przeczytajcie także: Billon dostał 4 mln zł na prace nad blockchainem

Do tej pory, aby zasilić aplikację Billona pieniędzmi, należało udać się do wybranej placówki handlowej lub usługowej, np. kiosku Ruchu i wpłacić gotówkę. Druga opcja to wykonanie przelewu na wskazany numer konta bankowego, ale księgowanie pieniędzy trwa w tym wypadku nawet dwa dni. Wygodną alternatywą był pay by link a teraz pojawiła się jeszcze jedna możliwość.

Wraz z firmą eCard Billon pozwala już na doładowywanie konta Blikiem lub kartą wydaną przez dowolny bank z Polski. Środki natychmiast po wykonanej transakcji znajdują się w aplikacji. Maksymalna kwota pojedynczego doładowania wynosi 500 zł. Pierwsze trzy zasilenia tego rodzaju w miesiącu są bezpłatne. Każde kolejne kosztuje 1 zł.

Przeczytajcie także: Oto nominowani do nagród Cashless

Dodanie nowej opcji doładowywania konta w aplikacji Billon może być ważnym krokiem do jej spopularyzowania. Zwłaszcza jeśli udałoby się unowocześnić proces do coraz popularniejszego modelu one click, w którym nie trzeba za każdym razem wpisywać wszystkich danych karty czy przepisywać kodu Blik. Przydałoby się, by teraz Billon zadbał jeszcze o zwiększenie liczby miejsc, w których można nim płacić. Wciąż bowiem jest ich mało.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies